2022/03/04

Piimakokteil

Ma alustan nüüd uue seeriaga: tinderilood. Tinderisse tegin õigupoolest konto juba mõnda aega tagasi. Nimelt oli mul ühe lingvistilise katse pilootvalimisse mehi vaja. Katse küsimused olid täpselt sellised, mida nö sissejuhatava chat’i käigus küsida. Jah, ma tunnistan ausalt, ma olen oma elus mehi ära kasutanud. Akadeemiliste eesmärkide nimel siis.

Nüüd aga mõtlesin, et miks mitte ja olen ennast ka paarile deidile lasknud meelitada. Tinderist räägitakse küll mingeid õuduslugusid, aga ma ei saaks ütelda, et minu piimakokteil seal just erilisi krokodille oleks õuele meelitanud. Pigem on kogemus positiivne. Ja mitte, et mu latt nüüd ülikõrgele seatud oleks — kui mees ikka ütleb, et oskab riisi kleepuvana keeta vmt, siis olen ma juba müüdud ka.

Esimene Tinder ostis mulle vist kolm või neli kokteili, galeriikülastusel ilmutas hea maitset, tsiteeris peast Yeatsi, aga ütles, et kuigi ma muidu väga kenasti riietun, siis mu tossud pidavat veidi maitsetud olema. Ma kandsin jalas Rick Owensi disainitud kunstiteoseid. Tossud teda siiski liiga palju ei häirunud, aga mina pidin erinevatel põhjustel tema pakutud järgnevale ikkagi ei ütlema. Ma ei ole kunagi eriline luulesõber olnud, kuid Yeats jättis mulle siiski teatava mulje ning otsisin järgmisel päeval mõned tema tööd lugemiseks välja. Ise mõtlesin, et isegi kui ma veel armastuseks valmis pole, siis äkki vähemalt poeesia jaoks olen nüüd lõpuks piisavalt küpseks saanud.

Minu teine, tänane deit tõi mulle sellise kimbu:

Vabandust, ei teinud paremat pilti, aga aimduse peaks kätte saama, kui muljetavaldav see kimp on. Eriti esimeseks kohtamiseks

Üldse oli ta kuidagi liiga normaalne. Ainult ühe korra elus krimiuudistesse sattunud. Kas teistel oli ka lapsena selline teooria, et kui liivakastis piisavalt sügavale kaevata, siis leiab sealt lõpuks kulda? Noh, tema ükskord lasteaia liivakastis mängides leidiski: kuldsõrmuseid, kette, käekelli. Varandus jagati sõbralikult rühmakaaslaste vahel laiali, kuni see kasvatajate tähelepanu pälvis. Selle peale saabuski varsti kohale nii miilits kui võttegrupp. Kõrvaltänavas oli eelmisel õhtul üks korter tühjaks varastatud. Inimesed, tuleb ainult elule võimalus anda. Iial ei või teada, kuhu kuld maetud on.

1 kommentaar:

  1. Kui võimalik, siis vaata kommentaaride spämmiosakond üle. Ette tänades, Lugeja.

    VastaKustuta