2022/03/13

Elust

 Kuna tundus, et mu pesumasinasse hakkab mingit kõntsa kogunema, panin selle just äädika ja 95 kraadiga läbi pesema. Selline tunne oli, nagu oleks Dom Perignoni masinasse kallanud. Imelik deja vu tunne tekkis ka, aga siis tuli meelde, et tanklas on ju nüüd sama moodi. Ja mul on kodus veel teise kroonalaine eel ostetud äädikavarusid.

Vanemad inimesed teavad rääkida, et rasketel aegadel pidi või defitsiidiks muutuma. Ladusin seda kohe mõned pakid sügavkülma, sest või on elu. Minu panni ei puuduta üksi tükk küüslauku enne, kui seal mehine kiht võid all on ära sulanud. Prantslased ülevad, et isegi ajaleht pidi võiga hästi maitsema, aga nii hulluks see asi vast ei lähe.

Mul on üks aktuaalne elutarkus veel. Mul mõlemad lapsed olid alguses üsna kehvad sööjad. Vanemale läks hommikupuder kaubaks vaid siis, kui ütlesin, et see on McDonald’sist toodud. Sõi, kiitis ja ei saanud arugi, et midagi valesti oleks olnud.

6 kommentaari:

 1. Sügavkülmutatud või? Mismoodi see pärast sulades välja näeb?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Peale sügavkülma näeb või välja täpselt samasugune kui enne. Külmutamine ei mõjuta ei maitset ega struktuuri. Lihtsalt sügavkülmutades saab võid kauem säilitada. Ma näiteks ostan meiereipoest kilose võikamaka, lõikan parajateks tükkideks ja sügavkülma. Enne tarvimist võtan tavakülma ja kasutan nagu ikka.

   Kustuta
  2. Suurtööstused ka kasutavad sügavkülmutatud võid. Säilib kauem, kuigi nii rasvase asja säilimisaeg on nagunii hea.
   Ma muidu suhtun üsna suure skepsisega kodus asjade sügavkülmutamisse, aga mis teha, ajad on sellised. Kui külmutada, siis jah võimalikult värsket võid (ja muid asju ka), mitte nii, et viimasel säilimisaja päeval sügavkülma visata ja sulatada jah külmikus, mitte toatemperatuuril (nagu ka kõiki teise asju ka).

   Kustuta
  3. Aga kui palju kauem? Ma just kaalusin poes, kas osta natukene külma ja nt Tere punasel pakil on säilivusaeg nii lühike.

   Kustuta
 2. Ma olen ka või usku.
  Ja siis veel küüslaugu, villaste sokkide ning elava tule usku.

  VastaKustuta
 3. Ostsin poest peensoola, oli üle mitme nädala selline defka kaup poodi müügile tulnud. Tikud jätsin ostmata, ja praegu juba kahetsen, et see oli viga.
  Olen kah juba 40+ vanusesse jõudnud, aga sügavkülmutatud võist kuulen esimest korda. Siis, kui võid nappis, vist ei olnud nii mahukat ja head sügavkülma ning hilisemal ajal on puudunud vajadus sellise tegevuse tarbeks. Võid olen ise teinud ja soolanud ka :)

  VastaKustuta