2021/03/06

Maailm ja mõnda

 Tänased “Aktuaalse kaamera” uudised olid nagu mõni Argentiina telenovela osa, kus keegi on lapse varastanud ja keegi enam aru ei saa, mis laps see täpselt on, aga kõik tahavad teda väga endale, kuigi kellelegi see laps eriti ei meeldigi. Ainult lapse asemel on vaktsiin.

Lätlased unustasid vaktsiini tellida. Keegi täpselt ei tea, kes unustas, aga vaktsiini pole. Mõnda teist vaktsiini, AstraZeneca oma nimelt, neil natuke isegi oleks, aga kui keskmiselt lätlaselt küsida, siis seda ta ei taha. Tahaks venelaste Sputnikut hoopis, aga selle kohta ei tea, kas Euroopa Liit ei luba või venelased ei anna. Vahepeal on venelased aga soomlastele oma vaktsiini althõlma maha parseldamas käinud. Soomlased ehmatasid kohe ära ja ütlesid igaks juhuks nii kõva häälega ei, et see kohe välismaalgi uudisekünnise ületas. Nemad ei julge midagi oma riiki lasta meil. Sel ajal pani Itaalia Austraaliale mõeldud vaktsiinilaadungi lihtsalt rotti. Selle sama AstraZeneca oma, mille peale lätlased nina kirtsutavad. Teistele kärab küll, lähevad kaklema isegi teise pärast. Algul Itaalia üritas tagasi ajada, et kogemata võttis, siis aga ütles otse välja, et jah oli tarvis. Cosa nostra, noh. Teised Euroopa riigid patsutasid Itaaliale ainult õlale, et hea töö. Varastaks isegi, kui oleks, mida varastada. Eestlastel on muidugi vesi ahjus, sest koroonat on isegi reoveetorud triiki täis. Praegu mõtlevad, et polegi äkki vaja ühe inimese peale kohe kahte doosi vaktsiini kulutada. Oleks varem mõelnud, oleks poole rohkem inimesi juba oma sutsu saanud. Juudid Iisraelis ainult naeravad ja lasevad süstaldel välkuda.

Kes ei näinud, saab järele vaadata. Homme on järgmine osa.

5 kommentaari:

 1. :) Sa oled sada korda parem kui AK!
  Ootan homset osa.

  VastaKustuta
 2. Sa võiks valitsusele "svodkasid" koostama hakata - üks lause per uudis:)

  VastaKustuta
 3. Pagan, jäi jah nägemata. Aitäh!

  VastaKustuta
 4. ma sain täiesti teistpidi sellest AKst aru. aga noh, inimestel ongi selektiivne kuulmine

  VastaKustuta
 5. Kusjuures need kõige õigemat usku juudid ka ei taha vaktsiini, kohe mitte mingisugust. Ja siis tõstavad kära kui neis teistega mängima (lennukisse) ei lubata.

  VastaKustuta