2019/09/13

Mõtteharjutus

Tõeline 13 ja reede. Juba kella poole seitsmeks hommikul olid mu kingad ja olin ma ise korralikult sinised.

Kella kaheksases kohvilauas tekitas mu sinine käsi (vt. fotot ülal) nii mõnedki küsimused ja rohkem kui ühe vandenõuteooria:
a) vihastasin ennast siniseks;
b) käsin rahaautot röövimas ja sain rahakohvrite turvamehhanismiks oleva sinise värviga pihta;
c) olen nakatunud järjest laienevasse avataritõppe;
d) üritasin smurfiküla hävitada.

Õige vastus on loetelus tõepoolest olemas. Kes arvab ära?a) vihastasin ennast siniseks;
b) käsin rahaautot röövimas ja sain rahakohvrite turvamehhanismiks oleva sinise värviga pihta;
c) olen nakatunud järjest laienevasse avataritõppe;
d) üritasin smurfiküla hävitada.

Jah, ennast siniseks vihastada on tõesti võimalik. Toidu-, farmaatsia- ja teistest ühipuhast tootmist eeldavates tehastes on tootmisruumid enamasti puhtusklasside järgi tsoonideks jagatud. Meie majas märgitakse kõrgendatud hügieeninõuetega ruume sinise värvi abil. Täna nägin lühikese ajaga nii palju reeglite rikkumisi, et võtsin suure vihaga spreipudeli sinise epovärviga ning asusin puhta tsooni uste ette tõmmatud kuluma kippuvaid siniseid triipe jämedamaks maalida ise samal ajal emotsionaalset hügieenireeglite kohta loengut pidades. Mulle meeldib eelkõige läbi eeskuju ja seejärel näitlikustamist kasutades õpetada.

See pagana värv ei tule mingi valemiga maha. Ma ei saa aru, kuidas põrandamärgistus üldse ära kuluda sai? Nädalavahetusel on meil perega plaanis spaa-trip Võrru. Kui kaheksa tundi basseinis ka värvi maha ei võta, on targem ennast vist juba üleni ära värvida. Jääb vähemalt ühtlane.


1 kommentaar:

  1. Ma olen töö tõttu päris tihti sinise värviga koos. Eelkõige käed ja sõrmed ning parem suur varvas (eriti vihmasel päeval kõik varbad). Täna sain ka näo siniseks. Pesin maha, pool tundi hiljem pärast uut suusatiiru oli jälle nägu sinine.

    Tegu on tõenäoliselt muu värviga (kasutame farmindusse mõeldud marker värvi, mitte spreid), aga vees ligunemine on kõige paremaks abiks olnud. Kui vaja kohe ja nüüd maha saada, oli abiks klassikalises kollases pudelis Cif (iseasi kui hea see on, et Cifi nahale panna aga no see on juba teine teema...)

    VastaKustuta