2019/03/16

Niggerisupp ja omopere

Meil on tööl selline mõnus kodune paabel. On vähe päevi, mil ma kokku neljas keeles suhtlema ei peaks. Elu on huvitav, ettevõtte sisekliima hea ning kõik tunduks nagu toimivat. Kuni möödunud nädalani, mil hakkasid tekkima kahtlused...

Alates kolmapäevast kuni töönädala lõpuni serveeriti meile lõunaks suppi. Lõpuks hakkas tootmisjuht uurima, mis õige tehases teoksil, et menüü nii ühekülgseks on muutunud.
Kokkade pealik laiutas abitult käsi. Mis tema teha saavat? Meil on nüüd nii palju neid niggereid, et tuleb suppi keeta.Tegelikult asi selles, et suhsiosakonnal on viimasel ajal suured nigiride tellimused olnud. Nigiride tegemisel jääb lõhe kõhuääri ja servatükke üle, mis on küll väärt kraam, aga millega peale supi tegemise väga palju peale hakata pole.

Täna saatis töökaaslane foto laos olevast kastist sildiga "omopere". Kast oli täis vaakumisse pakitud värske jahutatud liha tükke. Ilusad lõigud muidu.Seletus on pikem. Töötajate toitlustuseks mõeldud kraami kutsutakse meil hellitavalt pere toiduks või oma pere toiduks. Väike kiirustamine kombineerituna vähese keeleoskusega ja omopere lihatükid olidki sündinud.

Niggerisupp ja omopere liha. Mida kõike elus nägema-kuulma ei pea. Nädala lause tuleb hoopis Juku Kalle Raidilt uue võimaliku koalitsiooni kohta: ...see on nüüd küll huvitav radioaktiivne tagumik, millel on kolm kannikat. /sõnaskasutust sündsuse huvides korrigeeritud/

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar