2018/11/11

Jõulukalender

Oi, mul on täna nii isadepäeva ja jõuluaja lähenemisega haakuv lugu! Mees läks reedel poodi. Uuris, kas lapsed tahavad kaasa tulla. Vanem tahtis, noorem mitte.
Mees tuli vanema lapsega poest ja oli talle jõulukalendri ära ostnud. Nooremale mitte. Ma olen alates noorema lapse sünnist nagu poliitrevolutsionäär muiste aina võrdsusest jahunud. Kui üks laps saab jõulukalendri, siis peab ka teine saama. Vahet pole, et 1. detsembrini, mil kalender käiku lastakse, veel kolm nädalat aega on. See, kes ilma jäi, ei tunneta ajalist mõõdet vaid ebaõiglust. Kui üks saab jõulukalendri, peab kodurahu huvides ka teine saama. Täna tõime noorema lapsega poest ka talle jõulukalendri ära. Legoteemalise. Õnneks oli 29 euro pealt 20 peale alla hinnatud. Nüüd saab tarbimisühiskonna manti veel üle püsiväärtuse, kannatlikkuse, treenimiseks kasutada. Kord tunnis uuritakse, mitu ööd veel ära magada tuleb, et küüned jõulukalendri esimesele luugile taha saaks ajada.

Teiseks olen ma alati rääkinud, et kallis mees, palun vaata ka, mida sa lastele ostad. Vanem laps valis muidugi selle, mis hetkel kõigile teismelistele ja eelteismelistele peale läheb. Jõuluskeptikute jõulukalendri. Peal pildid poodud ja oksendavatest päkapikkudest ning muust antijõulusümboolikast. Kalender on nii populaarne,et kui täna poes käisin, olid kõik juba ära müüdud. Luukide taga on peidus ebaõnneküpsised, mis võiks olla vastandiks häid ja inspireerivaid sõnumeid sisaldavatele klassikalistele õnneküpsistele.
Musta huumori austajad ja muidu ühiskonna sotsiaal-kultuuriliste trendide vaatlemisest huvitatud, jälgide Alli Kassi Juhtumiste Facebooki lehte, sest mul on kõhutunne, et detsembrist saan ma sinna päris tihti postitada fotosid piiripealsest huumorist ja sarkasmist, mis antijõulukalendri luukide tagant välja hakkab tulema.2 kommentaari:

  1. Tere! Mis kaupluses see kalender oli?

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Viimsi Selveris, aga eile olid need seal vist juba otsas. Äkki mõnes teises Selveris on veel mõni alles.

      Kustuta