2018/09/08

IKEAga maailmameistriks

Kevadel käisime Espoo IKEAS perega voodipesu varumas. Mulle jäi seal üks suurepärane rõdumööbli komplekt silma. Kaks tooli ja laud maksid kokku ainult 60 eurot. Seejuures oli nende karkass mingist rauasulamist ja kõik kinnitused topeltkruvidega. Sellise raha eest oli disaini ja konstruktsiooni rohkem kui küll. Ma olen alati rääkinud, et kui endal silmad ja mõistus peas on ning igasuks pahna valimatult mitte kokku krabada, pole vaja odavaid asju karta. 3000 euro eest võib igaüks laua valmis teha. 30 euro eest ainult tippdisainer.

Mu kallis mees hakkas aga mööblikomplektiga seoses solvavaid kommentaare loopima. Nii kadus mul igasugune tuju selle soetamiseks. Terve suve kujutlesin ma ennast sellel elegantsel mööblil hommikuti kohvi joomas, lõunat söömas ja õhtul teetassiga. Lõpuks otsustasin siiski asja ära teha. Parem september, kui üldse mitte kunagi. Kuna meil niipea Riiga ega Helsingisse asja pole, otsisin netist vahendaja, kes lisatasu eest IKEAst Eestisse mööblit toob. Sisimas arvestasin võimalusega, et tegu on aferistide firmaga ja mul tõmmatakse nahk haledalt üle kõrvade. Kuna pidin ettemaksuks tasuma vaid 13 eurot, olin valmis riskima. Reede õhtul oli mööblibuss nagu lubatud nädal peale tellimuse tegemist mu värava taga.
Ma olen selle väikese ilusa prantsuspärase komplektikesega ülimalt rahul.

Palun vabandada tohletavaid hernetaimi ja triikimata kardinaid. Ka kolin selle mööbli ümber oma väiksemale rõdule, kuhu see proportsioonide poolest paremini sobib

Transpordikulude optimeerimiseks tellisin lisaks rõdumööblile veel voodilinu ja ühe välitingimustesse mõeldud metallist riiuli oma aiandustarvete terrassinurgas hoiustaiseks. Täna hommikul panin riiuli kokku. Päris tüütu töö oli. Sain rakud pihku ja see riiulikolakas kukkus mulle täiega parema jala peale. Kohe nii, et nahk narmendas ja korralik sinikas on soolas.
Õhtul käisin kõigi pooleks nädalavahetuseks oma kodudesse kinni pandud põhjatallinlaste lemmiküritusel, Tallinna Sügisjooksul 10 kilomeetrit jooksmas. Finišeerisin isikliku rekordiga. Pole ime, et IKEA asjad nii populaarsed on. Homme antakse start 21 ja 42 kilomeetri jooksudele. Kes tahab riiulit laenata?

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar