2018/03/29

Naised on Veenuselt ja mehed...

Juba nädal otsa pole mu nelja-aastasel muud teemat kui lihajänesed seda ja lihajänesed teist. Lihajänes on tema mugandus lihavõttejänese kohta. Mitu ööd veel magada tuleb, et lihajänes üllatusmune tooks? Mis siis, kui ma ei leia üles, kuhu lihajänes muna peitis? Kui suure üllatusmuna lihajänes toob? Kas lihajänesed mune padja alla ka peidavad? Üsna selge, et lihajänes oli täna peale tööd sunnitud poodi neid neetud üllatusmune ostma minema.
Pealelõunal saatsin mehele sõnumi: kallis mees, too palun laps ise aiast ära, ma pean peale tööd poodi lihavõttejäneste üllatusmune ostma minema.
Natuke peale enne tööpäeva lõppu helistab mees: "Tõin lapse ära. Helista, kui sa töölt liikuma hakkad, lähme kõik koos poodi siis."
Nagu?!?! Võtame lapse kaasa, et temaga koos lihavõttejäneste toodavaid üllatusmune varuda?
Naised on Veenuselt ja mehed... jäneseurust?

Eile oli mees see, kes mul lapse aiast ära tuua palus. Tal pidi tööl pool tundi kauem minema ja ta ei olnud kindel, kas ise viieks lapsele järele jõuab. Selleks ajaks, kui me õhtul kodus lastega juba magama hakkasime sättima, ei olnud mees ikka veel töölt minema saanud. Ja me ei lähe pool tundi peale tööpäeva lõppu magama. Saatsin mehele sõnumi: kallis mees. Valmistasin sulle lammast. Jätsin selle ahju sooja. Palun söö ja pane pärast koos riisiga külma.
Külmkappi panekut tuleb eraldi rõhutada, muidu juhtub nii, et liha mädaneb hommikuni ahjus. Seda tean ma juba eelnevast kogemusest.
Hommikul leidsin lamba kenasti külmkapist, aga riisipoti laualt.
"Kallis mees, miks sa riisi külma ei pannud?"
"Sa ei käskinud ju seda külma panna." (Märkus iseendale edaspidiseks: korraldused toit külmkappi panna tuleb edaspidi lihtlausetena edastada).
"Käskisin küll ja isegi kui ei oleks käskinud, oleks võinud isegi selle peale tulla."
"Kust mina peaks teadma, et riis tuleb ka külma panna? Ega ma naine ei ole."
Naised on Veenuselt ja mehed... ei tea vist midagi sellest, et lisaks kiirele paljunemisele on hiinlastel mõnede bakteritega veel üks asi sarnane: nad armastavad riisi.

Minu sõbranna lemmikkommideks on Maiuspala kommid. Naistepäevaks tõi tema mees talle koos lilledega neid terve karbitäie. Ainult, et sõbrannal oli paar päeva tagasi tarkusehammas välja tõmmatud ning ta suu käis sel hetkel täpselt sentimeetrijagu lahti.
Naised on Veenuselt ja mehed... paralleeluniversumist.

1 kommentaar: