2018/01/05

Kuidas peita laipa?

Terve tänase õhtu on mul sõbrannadega messingeris käinud elav arutelu teemal kuidas peita laipa. Sõelale on jäänud kaks parimat lahendust:
1. tükeldada ja prügikottides salaja kortermaja prügikonteinerisse viia;
2. tükeldada ja kaminasse.
Loomulikult on arutelu põhjuseks saabuv kolmekuningapäev ja vajadus kuuselaibast vabaneda. Viimane aeg ka, sest noh, okkad... Okkad on igal pool! Ainult kuuse otsas pole.
Ühe sõbranna elukoha juures on lausa suurem koht organiseeritud, kuhu ärapeetud jõulupuud hunnikusse vedada, et need siis ülehomme pidulikumalt ära põletada. Ainult, et keegi pani need juba täna põlema.

Üldiselt on jõulud algusest peale rist ja viletsus olnud. Veel mõned päevad enne pühi oli mul tunne, et see jõulukingiralli ei saa vist enne jaanipäeva läbi. 21. detsembri õhtuks olin jõudnud olukorda, kus mul olid kõik kingid olemas ning tekkis isegi ambitsioonikas plaan sel aastal need kõik ise ära pakkida. Nagu kohe pakkida-pakkida, ei mingeid kinkekotte. Peale esimese kingitusega lõpetamist sain aru, et mul tuleks mingitele pakkimiskursustele minna. Peale viimase kingitusega lõpetamist sain aru, et ma ei tohiks enam kunagi elus ühtegi kingitust pakkida. Isegi mu õlad olid pisikesi kleeplinditükke täis. Kingid ise oleks nagu laevahuku läbi teinud, aga õnneks on mul mõistvad sõbrad.
22. detsembri hommikul, see on reedel enne pühi, ärkasin õndsa teadmisega, et kõik on valmis. Pool minutit hiljem teatas mu kallis mees, et kavatseb laupäeva hommikul kell kümme maale sõita ja tal oleks õetütrele ka jõulukinki vaja. Tüdrukule meeldib väga heegeldada ja kuna ma sellest asjast natuke jagan, kas ma võiks äkki midagi 8-aastasele sobivat muretseda. Nagu järgmisel päeval kella kümneks hommikul reedel, mil mul on õhtul plaanis otse töölt peole minna.
Aga see heegelnõel ja lõng sai muretsetud nagu said ka ülejäänud pühad tehtud. Päris hea oli, aga hea on, et see jama nüüd läbi saanud on.

Nii see algas. Selle kuusega pidin ma poolteist tundi kahekesi auto tagaistmel veetma. Ei olnud mu elu meeldivaim reis


Ja nii see lõppes


2 kommentaari:

  1. 1.jaanuar tagumine on kuuseheitmise päev. Niikuinii on pidu läbi, läks trumm mingu okkad ka!

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Targem on jah. Mul oli täna hommikul isegi pannkoogitainas kaks okast.

      Kustuta