2017/12/30

Pealtnägija II

Põhjuse-tagajärje ühese mõistmise huvides räägin taustaloo ka ausalt ära. Eile öösel oli keegi nahaal mu pokemoni, kes seal juba mitu kuud nagu vanajumala enda selja taga kükitanud oli, Viimsi poolsaare tipust Suure kivi alt pokemonide võimlast välja löönud.

Minu lemmik pokemonide kohtumispaik: Suur kivi

Nii tuligi täna vähest valget aega maksimaalselt kasutades kohapeale rattaga olukorda kontrollima minna. Läbi metsa sõites jäi mulle teele ka Kelvingi ja Püünsi külade vahele vabale platsile rajatud ebaseaduslik prügila. Ei ole sugugi nii, et terve Viimsi poolsaar ainult glamuuri ja kalleid krunte täis on.

Teine Viimsi
Suitsusammas paistis juba kaugele. Kohapeal oli näha, et põleb mingi metallkonteiner või onn ja põleb täitsa viisaka leegiga. Ma muidu olen julge naine, aga see üksildane prügiplats on minu jaoks alati natuke kõhe koht olnud. Kedagi nagu ei paistnud, aga väga lähedale ma ka minna ei tahtnud, sest kolme vaenulikult meelestatud bomžikuga vastamisi jäädes oleks mu võimalused enesekindlast olekust ja normaalsest füüsilisest vormist hoolimata kehvad olnud. Siis hakkasin jälle mõtlema, et kui mõni kodutu sinna konteinerisse peaks olema sisse põlenud, on ka nagu halvasti. Hiilisin ettevaatlikult lähemale. Tuli, mis tuli, aga läheduses ei kedagi. Väga nõme olukord üksinda lahendamiseks. Põleng oli ka täpselt selline, et 90% tõenäosusega kustub ise ära ja 10%, et põletab pool Viimsit maha.

Mida üks keskmine eestlane sellises olukorras teeb? Võtab telefonis messingeri lahti ja küsib sõpradelt, mida nemad teeks. Üks sõbranna arvas, et küsiks minu käest, mida teha. Teine sõber ütles, et kui ikka kahtlane tundub, on parem Päästeamet kutsuda. See oli nagu natuke konkreetsem nõuanne. Pealegi nilpsas lahtist leeki konteinerist endiselt sama palju välja kui pool tundi varem.

Rääkisin Häirekeskusele loo ära ning sõitsin rattaga teele välja, et autole metsa keeramiseks õige koht kätte näidata. Kui ma siis seda punast autot vilkuritega Kelvingi poolt tulemas nägin, kujutasin juba ette, kuidas leksikoni sõnade paanikaosakond ja overkill kõrvale minu fotot trükitakse.

Selleks ajaks kui ma auto sabas tagasi sündmuspaika jõudsin, kustutas üks poistest juba voolikuga pahinal tuld. Teine seisis kõrval ja pissis. Selliseid asju peavad mu süütud silmad veel selle aasta sees nägema. Miks mina pidevalt mingite selliste sündmuste otsa koperdan? Kas meie riik on tõesti nii vaene, et päästjad peavad sõna otseses mõttes käepäraseid vahendeid kasutama?
Vähemalt on järgmine kord teada, et enne 112 valimist võib ka ise proovida tulle pissida.

Ohutut ja rahulikku vana-aasta lõppu kõigile! Parem tulega ettevaatlik olla, sest muidu tuleb Päästeamet... Voolikutega...

Asjatundjad tööhoos


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar