2017/09/23

Mida Välek vibulane teeks?

Mul olid täna õhtuks tõeliselt suured plaanid - kamina ees pajalappe heegeldada ning rahu ja vaikust nautida. Mees on lastega maal, niiet eeldused rahuks ja vaikuseks oleks nagu olemas. Olukord kujunes aga hoopis nii, et olen lühikese aja jooksul läbi teinud staadiumid merehädalisest iidse koopainimeseni.


Ma olen nüüd paar päeva Hispaaniast tagasi kodus olnud. Maailmas ei ole teist sellist tunnet nagu siis, kui lennuk lõpuks Tallinna lennuvälja asfaldil rattad maha saab, aga kogu mu austuse juures kodumaa vastu, siinne kliima on küll natuke inimsusvastane. Koju jõudes hakkasin esimese asjana kaminat kütma. Öösel kell kaks peale üle terve Euroopa lendamist, see juba ütleb midagi. Järgmised 24 tundi veetsin iga natukese aja tagant koldesse puid lisades ja kaminat kallistades. Täna tuli õnneks päike välja ja ma hakkan lõpuks jälle püsiva kehatemperatuuri iseseisva hoidmisega toime tulema. Kütmismaraton on omade tagajärgedega. Kui õhtul jälle kaminat tahtsin süüdata, oli topsis ainult üks tikk alles. Robinson Crusoe pidi ennast umbes sama moodi tundma nagu mina siis, kui värisevate kätega viimast tikku süütasin ja palvetasin, et puud sellest põlema läheks. Loomulikult ei läinud. Nüüd proovisin mõelda, mida Välek vibulane minu olukorras teeks. Õige! Läheks ja kontrolliks, kas viimasest vanaema hauale küünla viimisest on äkki mõni tikutops auto kindalaekasse jäänud. Oli küll. Jeerum, kuidas üks inimene väikese Säästumarketi kirjadega karbikese üle rõõmustada võib.


Kusjuures ma käisin täna lõunaajal veel poes, aga tikud unustasin hoopis ära. Selle asemel ostsin kassile kaks kraapimispuud. Pakil oli kirjas, et need on palderjaniga. Ma ei usu, et isegi palderjaniga kraapimispuu enam kunagi tegemata jäänud kasvatustöö ära teeks ja meie elutoa mööbli päästaks, aga need maksid ainult viis eurot. Selle raha eest võib katsetada küll. Eeldasin, et palderjaniga kraapimispuu tähendab, et seda on kassile atraktiivseks tegemiseks palderjaniga töödeldud. Tegelikult oli palderjan pakikesena kaasa pandud. Mina avastasin palderjanipaki veerand tundi peale kassi ehk lootusetult hilja. Kraapimispuud on mõlemad pikali joostud ning rahu ja vaikuse asemel on mul kodus purjus kass.
Vähemalt on soe.
Over and out.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar