2017/03/23

Kevade valud

Viimasel korral loomaarsti juures käies oli sinna samal ajal juhtunud meeleheitel meesterahvas. Emase koera omanik, kes oma lemmiku jooksuaja feromoonide lõhna maskeerimiseks mingit ainet nõudis.
"Ei, me ei ole endale seda sisse võtnud," vastati talle leti tagant.
"Aga selline asi on siiski olemas?" oli mees lootusrikas.
"Jah, aga mitte kuigi tõhus. Looduse vastu ei saa."
"Kas mitte midagi ei aita?"
"No võtke jalutama minnes kurikas kaasa. Sellega peaks isaseid koeri eemale hoida saama küll."
Nüüd tahtis mees keemia asemel kurikat osta. Selle peale soovitati tal pigem ehituspoodidest vaadata või lihtsalt võsast mõni toekam toigas kaasa korjata.
Kevad ei aeg nõrkadele.

Iga jumala aasta tuleb esimese märtsipäikesega kardinaid eest tõmmates esiteks nutt peale ja siis taltsutamatu soov kogu see saast, mis talvega akendele kogunenud on, otsekohe maha pesta. Pimeda aja läbi saades tundub kodu uskumatult räpane. Olen õppinud end taltsutama. Metsaveeres ei ole aknaid mõtet pesta enne, kui männid on ära õitsenud, sest peale õietolmu maha sadamist näeb kõik veel hullem välja kui enne pesu.
Seekord hakkasin kevade saabudes hoopis kardinaid pesemiseks maha kiskuma. Kui aknad juba nii ökased on, ei teeks väike pesu ka kardinatele paha. Liigne agarus on lihtsalt ogarus. Oma suures entusiasmis taburetilt maha hüpates maandusin terrassiukse luku ees oleva võtme osta. Selle serv oli piisavalt terav, et mulle puusale kuuesentimeetrine haav tõmmata ja piisavalt nüri, et seda nüsides teha. Valu oli väljakannatamatu. Seda ütleb naine, kes on oma elust üle 24 tunni sünnitades veetnud.Lisaks puusale tekkinud fjordile otsustas üks tore kevadine vinnike ennast mu põsele päikest tervitama sättida. Selle eest küsiti reedel siidrit ostes mult kassas dokumenti. Tervelt 14 aastat komplimenti võib mõnikord ühes pudelis ja punnis peidus olla!

Tomatitaimed panin maha juba veebruaris. Kuus tükki venisid välja, kaks on ilusad. Välja venisid need, kes taimelambi all lisavalgust said. Ilusad on hoopiski napi loomuliku valguse peal kasvanud paar. Nii palju levinud arvamusest liiga varajase ettekasvatuse mõjust tomatitaimedele.

Lapsed sirguvad kenastiKommentaare ei ole:

Postita kommentaar