2017/02/04

Koolis on vahva!

Ma olen nii rahul! Ma käisin eile esimest korda elus Tallinna Ülikoolis loengut kuulamas. Kooliõhustikku ja -kultuuri sisse elamise eesmärgil läksin natuke varem kohale ja sõin ülikooli kohvikus ühe vettinud tuunikalawrapi ja jõin tassi teed, ise samal ajal silmad-kõrvad lahti hoides. Arve oli 5 eurot! Püha jumal, üliõpilased peavad tänapäeval kõik kas puhta miljonärid või pidevas näljas olema selliste hindade juures.
Kõrval lauas kurdeti samade murede üle, mille käes minagi vaevelnud olen: õppeinfo ei tööta ja õiget tunniplaani pole kusagil üleval. Ma tundsin ennast kohe nii tudengina seda juttu kuulates. Edasi tuli välja, et õige tunniplaan on ühelt tugitöötajalt siiski välja pekstud ja see liigub nüüd üliõpilaste hulgas e-posti teel ringi. Üks infosüsteem pidi veel olema, kus enam vähem õige tunniplaan üleval on. 5 eurot kohvikuraha ei olnudki päris maha visatud.

Loeng oli ka normaalne ja õppejõud inimene, mitte seadeldis tudengitele piina ja kannatuste valmistamiseks. Minu seni nähtud õppejõude arvestades isegi täitsa okei esinejakarismaga. Aine ise ei ole raske ja ma olen teema teoreetiliste alustega tuttav, aga akadeemiline õhk teeb ikka imet. Iga lektori lausega tundsin, kuidas mu ajukurdudest pah-pah tolmu laiali lendas. Kui ma järgmisel sügisel kooli sisse peaks saama, tahan seda meest oma lõputöö juhendajaks!
Staarikompleksiga tudengeid oli terve auditooriumi peale vaid üks. Päris ilma pääseb haruharva. See on see inimtüüp, kes iga õppejõu lauset kahe enda omaga kommenteerima peab, et oleks ikka aru saada, kes ruumi kõige sinisem mustikas on.

Auditooriumi ühte otsa kattis Pokèmon GO augmenteeritud reaalsuses pokestop. Pokestop on mängu taktikaliselt oluline punkt, kus iga viie minuti järel pokemonide püüdmiseks ja hooldamiseks vajalikku manti jagatakse. Ma oleks nagu küllusesarves istunud. Kühveldasin nii kuis jaksasin kahe käega kama oma virtuaalsesse seljakotti ja lasin tarkuselainetel endast üle voolata.
Kui ma õppeinfosüsteemi veel väljaspool ülikooli võrku ka sisse saaks, oleks elu puhta vahukoorene.

4 kommentaari:

 1. Seda probleemi on olnud teistel ka, et väljaspool kooli võrku sisse ei saa, aga muidu tunniplaani näed lisaks õis2-le ka asios, kus siis saab võtta nii aine kui kuruse kaupa :D 4 aasta jookseb, aga segadust on iga kord sama palju.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kohvikus räägiti jah, et ASIO pidi selles osas asjalikum olema. Siis jäävad muidugi veel mingid erikokkulepped õppejõudude ja gruppide vahel, mille kohta liigub info ainult suuliselt või meiligruppide kaudu.

   Kustuta
 2. Ma küll ei tea, millisest kohvikust jutt, aga soovitan Oaasist näiteks püreesuppi tellida. Maitsev ja mõistliku hinnaga - 1,90€ :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tänud! Mul on kooli kohta veel päris palju õppida.

   Kustuta