2017/01/04

Uus aasta

Uuel aastal on kõik asjad esimest korda. Isegi lumi on selle aasta esimene. Nii harva, kui seda ka antakse, aga ikka ei oska see inimlikul kombel maha sadada, vaid peab 100 km/h näkku tuiskama ja kõiki ebapiisavalt soojustatud kehaosi nagu matšeetega lõikama.
Ilmast hoolimata käisin täna isegi väikesel jooksuringil. Kahel põhjusel. Esiteks oli keegi siga jälle võimlates mu pokemone peksmas käinud ning pidin nad peale tohterdamist oma kohtadele tagasi viima.
Teiseks tahaks ma selle aasta mais Viimsi MyFitness jooksul oma elu teise poolmaratoni joosta. Mõnele, kes üle nädala maratone jooksevad või neile, kes elus üle 10 km jooksnud ei ole ja seetõttu ei tea, mida see tähendab, võib see üsna haleda uusaastalubadusena tunduda, sest noh, 21,1 km on ainult POOL maratoni või nii. Asjatu üleolek, ma ütlen. Võin kinnitada, et ka poolmaratoni käigus on võimalik ära surra. Ikkagi ma trenni eriti teha ei viitsi ning kogu ettevalmistusena kavatsen joosta täpselt nii palju, kui mul pokemone jahtides seda teha vaja on.
Eesmärgiks on  kevadel elusalt finišisse jõuda. Õnnestumiseks loen aega alla 2:15 ja ebaõnnestumiseks seda, kui raisakotkad mind rajalt laiba pähe pessa poegadele nokkida kannavad ühes mu pokemonidega.

Olenevalt sellest, kuidas mul mais läheb tahaks kas 2017 või 2018 septembris SEB sügisjooksul ka maratoni täisdistantsi ära joosta. Jube uhke oleks ütelda, et olen korra elus maratoni läbinud. Ainus probleem on, et selleks tuleb vist küll natuke ettevalmistust teha. Mu mehe sõprade hulgas on tema jooksutreener, kelle kasvandike kohta räägitakse, et nad teiste treenerite gruppides olevatest jooksjatest tunduvalt vähem treeningkilomeetreid tegema peavad, aga sama häid tulemusi saavutavad. Lootusrikkalt võtsin mehe sünnipäevalaua taga ükskord treeneriga teema üles ja uurisin, kas ta võiks mulle sellise treeningkava kokku panna, mis mind aastaga maratonivormi pumpaks, aga nii, et ma nädalas üle kahe tunni jooksma ei peaks. Otseselt mind pikalt ei saadetud. Treener uuris vaid viisakalt, mis see imeline jook küll olla võiks, mida ma parajasti tarbin.
Ühesõnaga pole mulle ka uuel aastal mingit jooksutreenerit vaja, vaid rohkem kiiremaid ja vastupidavamaid pokemone hoopis!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar