2016/10/19

Nagi

Minu mehe puhul tuleb millegi tehtud saamiseks teda juba aegsasti survestama asuda. Oleks ma teadnud, et vana otsad annab, oleks ma juba pool aastat varem rääkima hakanud, et vannituppa on uut rätikuhoidjat vaja. Nüüd tuli pool aastat saunalinasid sisuliselt mõttejõul selle torujupi, mis vanast hoidjast veel seina oli jäänud, otsa riputada. Pool aastat vahelduva intensiivsusega näägutamist ja halleluuja! läksimegi Viimsi Decorasse eesmärgiga vannituppa rätikute jaoks midagi esteetilisemat muretseda.
Poes olid kõik rätikuhoidjad koledad nagu öö. Selle eest oli seal aga üks täitsa okei sauna eesruumi mõeldud nagi, mis ka meie vannituppa, mida võib ka iseenesest sauna eesruumina käsitleda, täitsa hästi sobida võinuks. Küsisime klienditeenindajalt samasugust nagi nagu seinas näidiseks oli.
"Sellised nagid on otsas," teatas müüja.
"Aga see?" osutasin ma seinas olevale näidisele.
Müüja vaatas mind lolli näoga.
"Kas te näidist ei saa maha võtta?" täpsustasin igaks juhuks. Tõsijutt, näidisel oli hinnasilt küljes ja puha. Kui see poe seina sünnib, miks ei peaks meie vannituppa sündima?
"Me ei tohi seda müüa, see ei ole meie oma."
Nagu mismõttes ei saa müüa poes väljas olevat kaupa, millel on hind juures ja see ei ole poe oma. Ma parem ei hakanud küsima. Uurisin hoopis, kas neid nagisid tuleb veel ja kui jah, siis millal see võiks juhtuda. Pidi tulema küll, aga millal, seda ei tea. Eks ta vist ole. Ega nagi ei peagi olema nagu jõuluvana, kelle tulek alati teada on.
Paar nädalat hiljem läksime uuesti Decorasse nagi nillima. Teine halleluuja! Nagid olid saabunud. Ja veel sellised, mida müüa tohib. Halleluuja, ma ütlen!
Töötas ainult üks kassa ja saba oli nagu nõukaajal raamatupoes ENEde müüki saabudes. Kassas istus kaupluse juhataja isiklikult ja jahmerdas mingi paariga, kes olid ühte päkapikukujulist praaklampi vahetama tulnud. Kuna ükski asenduseks pakutud lampidest ka ei töötanud, võttis see kõik tuhat aastat aega. Lõpuks lõi üks päkapikk rõõmsalt helendama. Halleluuja! Paarike oli sellest hoolimata üsna sünge.
"Te pidite nii kaua ootama, et ma teen teile allahindlust," pakkus juhataja sõbralikult.
Terve järjekord läks tigedalt puhevile. Nagu mismõttes. Selle lambipaari pärast olime me kõik seal päris soravalt jokutada saanud.
"Jaa, jaa, pole vaja sõimama hakata, ma teen teile kõigile allahindlust," neutraliseerid juhataja rahva ühe lausega ära. Kahjuks olime me nagiga järjekorras kohe päkapikulambi taga, muidu oleks jõudnud veel aiakiike või muud kallimat tavaari ahnitsema tormata. Ikkagi allahindlus ju!
Nagi ise on muidu aus.

Eelmisel nädalal ootas mind kontoris mu ülemus ühe paberilehega. Paberil oli pakkumine, mis sisaldas lahkumisboonust ja juhtidele suunatud outplacement teenuse paketti. Umbes nagu Ristiisas. Alli, I´m making you an offer you cannot refuse.Kui juba Ristiisa sulle sellise pakkumise teeb, ei saa tõepoolest keelduda. Põhjustest ja detailidest ei saa ma juriidilistel ja eetilistel põhjustel rääkida.
"Alli, you go and get yourself a better job," ütles mulle tegevjuht pärast.
"This will be rather impossible but I`ll be choosing wisely," arvasin mina.
"No you can get a better job. This is a good opportunity for you. I`m saying it not from the company but your own perspective. So you can blossom."
"Keep taking good care of the company like you have done so far," ütlesin ma ära minnes.
"I will," vastas tema, aga ei vaadanud mulle kordagi korralikult silma.
Mõned päevad hiljem tuli uudis, et ka tegevjuht lahkub. Tema mantlipärijaks saab inimene, kes on hetkel emafirmas minu ülemuse ülemus.
Huvitavad, aga verised võivad need võimumängud suurkorporatsioonides olla.

Sõbrannad arvasid kohe, et nüüd on mul täpselt õige aeg kolmas laps saada. Kui ta peaks järgmise kalendriaasta sees sündima, saaksin ma ju poolteist aastat maksimaalset vanemahüvitist!
No ja mis edasi saab? Pooleteist aasta pärast poleks mul enam sissetulekut, aga oleks kolm last toita. Veel mõni majandulikult geniaalne plaan?

Tagasi nagi juurde. Sellel on rätikute jaoks viis kohta. Mulle, mehele, vanemale lapsele, nooremale lapsele ja üks on tühi. Mu mees arvas, et ta ei tahaks peale 40 enam lapsi. Ta saab kuu pärast 38. Ka mina ei lähe enam nooremaks. Nii see nagi siis meil jääbki.
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar