2016/05/03

Abiks googeldajatele: Rimi kleepsukampaania Hi-tec 4-kohaline telk

Olgu kampaania milline tahes, inimesed kipuvad ikka alateadlikult selles osas sisemiselt ühe kolmest võimalikust seisukohast kujundama:
a. ilmselge naga üle kõrvade tõmbamine ja petukaup. Las idioodid jooksevad. Ma vedelen pigem diivanil;
b. eludiil! Ma jooksen ruttu. Las idioodid vedelevad diivanil, sel ajal, kui ma pooltasuta pakkumisest kasu lõikan;
c. midaiganes. Tegelen sel ajal, kui idioodid diivanil vedelevad või jooksevad ning üksteise üle naeravad, pigem millegi asjalikuga.
 
a., b., või c., igaks juhuks tuleb oma seisukohale Google`i abil kinnitust otsida. Nende tarbeks, kes enne ostu sooritamist üritavad kindlaks teha, kas Rimi viimase kleepsukampaania Hi-Tec telk neid 60-euro eest tõepoolest tuumarünnaku ja pagulaste sissetungi eest kaitseb, või nende jaoks, kes end veenda soovivad, et tegu on 60-eurose põrandalapiga, ongi järgnev postitus
mõeldud. Neil, keda Rimi kleepsukampaaniad või telgid ei huvita, on täpselt kaks võimalust: lugeda või mitte lugeda.
 
Loo peategelane nagu lubatud. Foto: http://www.rimi-hi-tec.com/lv/home/
 
Ja päriselt. Foto tehtud täna minu tagahoovis
 
Hind: kui omad 30 Rimi kleepsu, saad telgi kätte sent odavamalt, kui 60 eurtsi.
Ostukogemus: et kõik algusest ära rääkida, pean ma alustama sellest, et meie pere minu mehe poissmehepõlvest kaasa tulnud telgi jupid mädanesid panipaigas seistes eelmisel suvel osaliselt lõplikult läbi. Kuna telk oli oma 10 aastat vana ka, polnud nutta ka suurt midagi. Hiinlase kohta oli mõistliku pikkusega elu.
Neid Rimi Hi-Tec kampaania kleepse oli mul üksjagu kogunenud. Mul olid juba soetatud pealamp (Katsetasin pimedas ja uduvihmas rattaga maastikul. Sellistes oludes olematu kvaliteet, aga 3,99 eest on lampi enam kui küll. Talvel puukuuri minekuks oleks väga hea ost), väiksem seljakott (kaalub palju, vähe sisetaskuid, aga pidevas kasutuses, niiet rahul) ja magamiskott (nii ja naa. Pigem ei), aga elektrooniliste kleepsude saldo näitas ikka 3-kohalist numbrit. Nii ma seda telki juba kuu aega silitamas käinud olingi. Kuna ma enamasti ratta või rulluiskudega poes käin, siis ei viitsinud seda telgiostu siiski ette võtta, kuna oleks selle vist hambus koju pidanud vedama. Täna juhtusin autoga poodi ja kasutasin kohe juhust.
Müüja hakkas kassalindil kleepsukampaania toodet nähes kohe mult häälekalt kleepsuvoldikut nõudma. Ma ütlesin, et mul on elektroonilised. Selle peale jäi rahule. Rohkem seikluseid siin etapis polnudki.
Kaal: Kampaaniainfo ütleb, et pidi kerge olema - 5,7 kg. Minu taatlemata mõõtevahend parem käsi ütleb, et see on pigem raske. Ratta- või jalgsimatkale küll kaasa ei võtaks. Sõbra juurde suvilasse või automatkale kärab küll.
Kokkupanek: mul läks üksinda pannes 20...30 minutit. Surnuks end vihastama ei pidanud ja pooleli jätta ei tekkinud kordagi tahtmist. Tegutsesin rahulikult, vahepeal tegin lapsele kiigel hoogu + muud kõrvaltegevused. Kokku olen nii telki elus nii 10 korda üles pannud, viimati aastaid tagasi. Instruktsioon oli tootega kaasa lakooniline, aga vajadust selle järele ei tekkinud ka. Päris mõttejõul see telk end ei püstita, aga kuna ma telgiamatöörina täitsa üksinda ta üles sain, siis vist on pigem lihtne seda kokku panna. Päris esimest korda elus telgiga kokku puutudes seda kaasas oleva juhendi põhjal ilma youtube`i abita üles ei saaks.
Suurus: Huippu suur on! Kirjade järgi on mõeldud neljale inimesele. Mahuks viis keskmise suurusega inimest.
Vettpidavus: tooteinfo ütleb 3000 mm. Vihmaga testinud ei ole, aga näpuga katsumine kinnitab väidetut.
Vastavus kirjeldusele: Üldiselt vastab. Ainus, mis erinev tundub olevat, oli kõrgus. Tooteinfos kirjas, et 1.60 m, ma enda kasvuga võrreldes ütleks, et pigem 1.70. Samas jätsin ma pingutusnöörid kinnitamata ka, kuigi see nüüd vaevalt 10 cm telki madalamaks tõmbaks.
Välimus: Neutraalne. Telkide missivõistlust ei võidaks, aga metsas karul kõhtu ka lahti ei ehmata.
Kanga ja -õmbluskvaliteet: kasutatud tundub keskmise hinnaklassi kangeid olevat. Vähemalt minu telk oli korralikult õmmeldud.
Konstruktsioon: vaiad on lühemapoolsed, aga muidu stabiilne.
Muud veidrused: inimesed on planeeritud sissepääsuga risti magama. Selline lahendus on väga anti feng shui. Ma saan täitsa aru ka miks disainerite poolt muidugi nii mõeldud oli. Kui oleks teistpidi, venitaks see telki tänu mahukale eeskojale veel pikemaks. Praegugi on nii, et nii pika telgi jaoks siledalt maalappi on keeruline leida.
Kui magajad just korvpallurid ka ei ole, siis peaks nad ka jalad ukse poole magama mahtuma muidugi. Ainult ukselukk on ümber kukkunud U-kujuliselt õmmeldud, st eeldusel, et magatakse uksega risti. Väike mure üldiselt.
Positiivsed küljed: kampaaniahind. 60 euro eest on hästi saadud uus telk neljale inimesele. Polaarekspeditsioonile minekuks ei sobi, aga suvel Eesti kliimas täitsa ok. Lootuses, et saab lastelastele pärandada riiulisse seisma ei tasu osta, aga perele, kes paar-kolm korda suvel sõprade juures suvilas või RMK lõkkeplatsil ööbida kavatseb, soovitaks küll.
 
***
 
Selle postituse kirjutamise ajal mängisid lapsed all tagaaias telgis häälekalt kolme põrsakest ja hunti. Lõpptulemusena jäi telk igatahes ümber puhumata.

5 kommentaari:

 1. Lähen ostan ka. Müügijutt on tugev ja veenev.

  VastaKustuta
 2. Kuidas seda telki pärast kokku panna oli? Mõnel telgil ylespanek ok, aga kokku ei saagi normaalselt pandud, et tagasi kotti toppida.

  VastaKustuta
 3. Mõõdukalt keeruline. Kui keskmise telgi või magamiskoti paisumisfaktor ühe öö jooksul vōiks olla umbes 1.3, siis see telk tundus ümbriskotti tagasi pressimisel 1.25 korda suurem kui välja võtmisel. Põlvega kaasa aidates läks kotti tagasi küll.

  VastaKustuta
 4. Kas sellel telgil on teibitud õmblused?
  Veepidavuse osas on see väga oluline, aga mitte kuskil ei ole sellest juttu, samas arvan, et veepidavus ei saaks olla 3000mm, kui õmblused oleks teipimata. Siiski ehku peale ei julge ka osta.
  Seega aitaksite mind väga, kui oskaksite sellele vastata :)
  Kuidas arvamus telgist vahepeal muutunud on?
  Kas olete ka vihmaga saanud katsetada?
  Tänan teid selle postituse eest ja loodan, et viitsite mu küsimustele vastata :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Saingi oma küsimusele vastuse juba :D
   Rimi on lõpuks telgi lisainfot täiendanud, varem seda infot seal ei olnud :D
   Õmblused on teibitud :)
   http://www.rimi-hi-tec.com/et/kampaaniatooted/id-2192/telk-4-kohaline
   Siiski mind ja ilmselt ka teisi kindlasti huvitaks, kas teie arvamus telgi kohta on paari nädalaga ka muutunud?
   Päikest!

   Kustuta