2016/03/30

Anonüümne tagasiside

Käisin täna eksamiga lõppeval koolitusel. Koos eksamitööga jagas lektor välja tagasisidelehed koolituse kvaliteedile hinnangu andmiseks. Ütles veel naerdes, et tagasisidelehe võite peale eksamitulemuse teada saamist ära anda. Ma natuke norisin, miks tagasiside nimeline on. Koolitaja arvas, et võime nimed kirjutamata jätta, kui anonüümsust eelistame. Ülejäänud seitse koolitatavat ütlesid, et neil ei ole küll probleemi nimi sinna lehele kirjutada. Küllap ei oleks just väga keeruline nuputada, kes see kaheksast osalejast võiks küll olla see, kes oma nime ei avaldanud. Kuna koolitaja oli huumorimeelega mees, kirjutasin siiski demonstratiivselt lahtrisse nimi: X X X

Kunagi ülikooli ajal jagas üks õppejõud sama moodi kursuse lõpus eksamitöödega koos välja hindamislehed õppejõu, ehk siis tema enda kohta. Miski ülikooli nõue vist või midagi. See leht oli küll anonüümne, aga õppejõud palus täidetud hindamislehe KOOS eksamitööga ära anda.

Mingil aastal viidi töötajate rahulolu-uuringut meil töö läbi nii, et igale töötajale saadeti e-kiri koos lingiga küsimustikule. E-kiri algas umbes nii: siin on Sinu individuaalne kasutajanimi ja parool, millega saad anonüümsel töötajate rahulolu-uuringul osalemiseks end sellelt aadressilt sisse logida.

Meid käib regulaarselt kontrollimas üks riiklik järelvalveasutus. Ühel päeval saabus mu postkasti kiri sellelt asutuselt palvega anda anonüümne tagasiside meid külastanud ametnikele ning nende pädevusele. Ega ma end tagasi ei hoidnud - anonüümne värk ju ikkagi. Muidu polnud nagu hullu, aga üks ametnikest kippus küll vinti üle keerama. Kirjutasingi, et muidu on ok, aga erinevad inimesed tõlgendavad samu nõudeid erinevalt - audiitorid võiks kuidagi ära "kalibreerida" või midagi. Viisteist minutit peale anonüümse tagasiside ära saatmist sain samalt järelvalveasutuselt telefonikõne, mida ma täpselt "audiitorite kalibreerisime" all mõtlen ja kas ma ei tahaks täpsustada, milline nende ametnikest bitch on. Ma väga ei tahtnud, aga seda oleks küll tahtnud teada, kust otsast see tagasiside nüüd anonüümne oli. Problemaatilisest kontrollist sai peale seda muide tõeline kiisu vähemalt.

2 kommentaari:

 1. Heheee,
  väga hea.
  Huvitav kas need asjapulgad ise ei taipa et nende "anonüümsed" testid siiski anonüümsed ei ole. Või on ametnikuhinged juba nii ignorantsed et neil pohker.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Küsida võivat kõike ja vist ka igat moodi. Kvaliteetse ja ausa vastuse saamine igat moodi küsides on iseasi.

   Kustuta