2015/12/23

Selle aasta kuusejutud

Kuuse tõime majja juba paar-kolm nädalat tagasi. Sõitsime ämma-äia talu juurde kuuluvasse metsa jahile. Olime vaevalt 10 meetrit kõndinud, kui voilà – ideaalne kuusk. Selle peale arvas mu mees, et me ei saa ju ometi esimest kuuske võtta, mis meile silma jääb. Mina jälle ei saanud aru, miks ei saa. Lõpuks vantsisime üle poole tunni metsas, aga koju tulime ikka esimesena välja valitud kuusega. Ma võtsin sealt samast esimese kõrvalt veel ühe alla poole meetrise minikuuse ka teise korruse trepihalli jaoks. Kuuskede minu autosse toppimine oli umbes sama lihtne nagu täispuhutud õhupalli pudelisse ajada ja ma ei saa siiani aru, kuidas see lõpuks õnnestus. Väga palju maalriteipi tuli igatahes puu ümber kerida. See on muidugi juba hoopis teine lugu.

Alumise korruse kuusk

Ja ülemise

Reedel käisin sõbranna juures. Ta rääkis oma pere jõulukuuse valimisest umbes taolise loo. Ainult, et tegevuskohaks oli metsa asemel Hortese aianduskeskus. Kohe sisse astudes leidis mu sõbrana otse ukse kõrvalt ideaalse kuuse.
Tema mees selle peale: “Me ei saa ju ometi esimest kuuske võtta, mis meile silma jääb!“
Kodurahu huvides suundusid nad siis ühiselt igaks juhuks kuusetarandikule ringi peale tegema. Loomulikult osutus kõige paremaks ikkagi see kuusk, mida nad esimesena näinud olid. Aga oh häda! Kui nad parajasti selle juurde tagasi suundusid, sisenes kauplusesse veel üks paarike. Naine haaras kohe sellest ukse kõrval olevast ilusast jõulupuust kinni. Mida nad omavahel rääkisid, täpselt kuulda ei olnud. Kuna ka selle paari meespool naist väga etteheitva pilguga vaatas ning viimane kuusest löödult lahti lasi, võib eeldada, et leidis aset umbes samasisuline dialoog nagu siin juba kaks korda kirjeldatud on.
Kohe, kui võõras naine puust oma näpud eemaldanud oli, tormas mu sõbranna kohale ja hakkas oma kuuske otsustavalt kassa suunas vedama. Kuigi see teine naine nüüd kuusest ilma jäi, saab ta vähemalt kuusetarandikuringi lõpetades mehele ma-ju-ütlesin-sulle tantsu tehes sisemiselt võidurõõmutseda.
***

Meie möödunudaastase kuuse lugu ei olnud midagi põnevat, aga eelmisel aastal kirjapandud üle-eelmise ja üleüle-eelmise aasta kuuselood leiab siit: http://alleykass.blogspot.de/2014/11/kuusesaaga.html

Ilusat kuuseokastega sokke täis jõuluaega!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar