2015/12/04

Minu pere

Mu vanema lapse aias olid nad õppetegevuse raames joonistanud vahvad pildid teemal Minu pere. Valminud tööd olid rühma garderoobi ka vanematele vaatamiseks kenasti välja pandud. Esimene silma jäänud töö peegeldas klassikalist peremudelit.

Esimene pere
Ema ja isa harmoonilise paarina toimimas ning kolm last. Ema käes pann kui traditsiooniliste soorollide kandja. Alumisel korrusel voodis pikutamas vanaema. Palju on tänapäeval kritiseeritud põlvkondade vahelise sideme puudumist. Laps ei ole joonistusel keskendunud asjadele, vaid inimestele ja nende koosolemisele. Siin pildil on olemas kõik.
 
Teine pilt pani oma kaasaegsuses natuke muigama.
 
Kaasaegne tööjaotus
Köögis, pann käes, tegutseb isa. Laps toimetab oma asju teises toas. Ja ema samal ajal... magab diivanil...
 
Võrreldes sellega, kuidas mu oma laps meie kodu ja peret kujutanud on, pole muidugi midagi ütelda.
 
Meie pere ja kodu
Kui eelmisel pildil vedeles horisontaalis vaid ema, siis meid on kõiki terve perega vooditesse lebosse joonistatud. Pildilt paistaks nagu, et meil on majas kaks telekat. Tegelikult on üks neist arvuti - mehe soovist hoolimata olen siiani suutnud vastu seista rohkem kui ühe televiisori elamisse tungimise vastu. Kõnekas ja mitte väga komplimendina mõjuv fakt muidugi, et lisaks pliidile, köögikraanikausile ja vooditele on just telekas ja arvuti lapsele piisavalt olulised olnud, et need perepildile joonistada.
 
No ja need lambid. Lambid tulid meil kodu ostes elamisega kaasa. Nad on koledad nagu öö ja veel hullemad, kui siit pildilt paista on. Lapsesuu ei valeta.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar