2015/10/21

Ainult naistele

Sellise pealkirjaga meili sain ma esmaspäeval koos kõigi teiste kontori naistega. Arvan, et meid on kokku nii 70-80. Tööl on meil igasuguseid meililiste, osakondade omad, juhtkonna oma jne, aga ainult naistele mõeldut ei ole. Meili saatja oli pidanud vaeva nägema ja üldlistist naiste meiliaadressid välja nokkima ükshaaval. Oli ka põhjust, sest kiri oli diskreetsel teemal. Selles pakuti võimalust järgmisel esmaspäeval kontoris tasuta PAP-testi teha. See on uuring rakkude vähieelse seisundi avastamiseks emakakaelal. Tänuväärne ettevõtmine.
Emakaelavähi riikliku sõeluuringu programm pakub alates teatud vanusest naistele võimalust ennast iga viie aasta tagant tasuta testida, aga tegelik soovitus on seda iga 2-3 aasta tagant teha. Minu riikliku sõeluuringu kutse läks omal ajal nagunii kaduma. Ka tähendab kontoris testimise võimalus, et ma ei pea aega kulutama kliinikusse sõitmiseks, parkimiskoha otsimiseks, kabineti ukse taga ootamiseks ja muuks selliseks tiluliluks. Nüüd saan testi 10 minutiga ära teha. Ma loodan, et kõigi minu töökaaslaste jaoks saavad need olema 10 raistatud minutit. See tähendab, et analüüsi tulemused näitavad, et proovi anda ei oleks põhjust olnud.

Meil on selliste asjade tarbeks kontoris ruum nimega tervisetuba. Kui mul vahel tööl juhe väga kokku jookseb, käin seal lõõgastuseks peapealseisu ning venitusi tegemas, aga seda on võimalik ka lihtsamate meditsiiniliste protseduuride läbi viimiseks sisustada. Eelmisel nädalal saime seal kolesterooli, veresuhkrut, -rõhku ning keha rasva- ja lihasmassiprotsenti mõõtmas käia. Kuigi üritame järgmise nädala ainult naistele mõeldud pakkumist saladuses hoida, saab see vist päris keeruline olema. Kontori sissepääsust tervisetuppa saamiseks tuleb läbida kaks korrust, kohvinurk ning oma sada meetrit koridore. Ma väga tahaks näha, kuidas meedikutel õnnestub see elektritooli ja piinapingi ristandit meenutav pooleteise meetri kõrgune agregaat, mida selliste protseduuride tegemiseks vaja on, salaja tervisetuppa tassida.Pealegi, kui nüüd naised pool päeva salapäraste nägudega tervisetoa ümber siblivad, tekib meestel tõenäoliselt kaks sama küsimust, mis inimestel ikka mõnda kogunemist nähest tekivad:
1. Mida siin antakse?
2. Kas seda antakse tasuta?

Mul tekkis ka küsimusi. Kui kontori naised selliseid salajasi kirju saavad, äkki saavad mehed ka? Mis teemadel? Kui tihti? Kas neile pakutakse paremaid asju, kui naistele? Kes seda teada võiks?

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar