2015/03/26

Puusalt tulistajad ja mürgiämblikud

Igal kütil oma stiil. On snaipereid, kes sihivad hoolikalt ja teevad asja ühe lasuga vaikselt ära. On hajutatud laenguid kasutavaid jahipüssidest haavlite tulistajaid. Mõned inimesed ei soostu üldse relva pihku võtma ja pauku tegema. Mammutit küll palja käsi ei püüa ja peret nii ei toida, aga vähemalt ei ole muret, et mõni selline lillelaps eales kellelegi liiga võiks teha. Ja siis on veel üks tüüp inimesi, kes tulistavad laskemoona kokku hoidmata kõike, mis liigub. Sedasi täristades võib mõni kuul teinekord märki ka tabada, aga enamus laskemoona läheb siiski ümbrust hävitades niisama raisku. Kui lähedal juhtud seisma, siis vaata ainult, kuidas eest ära saad.

 
Kaugelt vaadates või sündmuste kokkuvõtet lugedes oleks eesmärk nagu täidetud. Kuna sihtmärgile on siiski vähemalt osaliseltki pihta saadud, oleks edulugu nagu olemas ja kõik hästi. Kui vaadata sedasi saadud tabamuste ja raisatud kuulide suhet ning võrrelda saadud kasu sihtmärgi ümbruses toime pandud hävitustööga, on asjad ikka väga paigast ära.

Minu tööandja ridadesse tundub mingite asjaolude kokkusattumiste läbi üks selline puusalt tulistav terminaator sattunud olevat. Alguses võtsin asja teadmiseks ja otsustasin mitte sekkuda. Viimasel paaril nädalal on tulnud välja mitmeid kohti, kus pean oma inimressurssi täristaja poolt kõrvalproduktina süüdatud tulekahjude kustutamisele suunama. Pole midagi teha, pean selle lahmija enda juurde audientsile paluma.
Olukord on ebameeldiv mitmel viisil. Esiteks olen ma meie megaettevõtte püramiidis samal astmel problemaatilise töötaja ülemusega. Endast madalamal asetseva probleemiga tegelemine on paras ajaraiskamine, sama ei taha ma teemat enne tema juhini tõsta, kui olen töötaja endaga otse rääkinud.
Teiseks on kogu see värk nagu palja käsi mürgiämblikule lähenemine. Kui ma olen halb protsesside ja inimeste juhtija, siis astun ma ämbliku lihtsalt laiaks. Kui ma olen keskpärane juht, võtan ma mürgiämbliku oskuslikult nii kätte, et ta mulle viga teha ei saaks, asetan uude kohta maha ja laseksin tal minna suunas, mis minust ja minu tegemistest ohutusse kaugusesse viib. Hea juht suudab tarantli rakendada viisil, mis nii talle endale kui ettevõttele kasu toob, isegi siis, kui see otseselt tema kontrolli all ei ole. Nüüd tuleb ainult välja mõelda, mis kasu ühest automaatrelvaga mürgiämblikust olla võiks...

3 kommentaari:

 1. Ally, lahenda see küsimus otsustavalt ja karmilt, umbes nii nagu juurdelisatud videos näha. See on parim lahendus tulevast karjääri silmas pidades. Suurfirma juhtkond, edasi suurlinna kamandamine, oma erakonna loomine, rahvuse iidoliks tõusmine, Euroliidu komissari kabinet.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kui lisatud Terminaatori lahenduste leidmise taktikat hoolikalt vaadata, on näha, et Terminaator tulistab paremalt vasakule. Kuulid liiguvad ja inimesed jooksevad hoopis vasakult paremale. Meid kõiki on lollitatud.

   Kustuta
 2. Jah, Ally, kuna me oleme veendunud sinu juhivõimetes, poleks meil midagi selle vastu kui sa valitseksid meid kõva käe ja karmide seadustega. Piitsutaksid meid valusalt nagu härra Putin seda teeb ja meie poolt oleks armastus ja jumaldamine sinu vastu. Enamusel eestimaa elanikest ei oleks midagi sellise vana-egiptuse virtsahvti vastu. Kord oleks majas, spekulandid ja pedofiilid istuksid kinnimajas ja ausad inimesed saaks rahulikult tööl käia ja peret pidada.

  VastaKustuta