2014/12/18

Miks inimesed valetavad?

Kuna asjaolud viitasid sahkerdamisele ühes pisikeses lihatsehhis, sai asja kohapeal uurimas käidud. Kus suitsu, seal tuld. Oligi nii, et hakklihaks oli tehtud aegunud ja ebakindla kvaliteediga toorainet. Kuna lihamees ja tema ülemus nagunii vallandamisele läksid, ei hakanud moraalitsemisele kummagi osapoole närve ja aega kulutama. Isikliku uudishimu rahuldamata jätta siiski ei suutnud. Lihameistri palk ega heaolu ei sõltunud kuidagi tooraine mahakandmisprotsendist, tootmismahust või teistest muutujatest, mida riknenud liha tootmisesse suunamine mõjutanud oleks. Nii ma siis küsisingi: "Miks sa seda tegid?"
Enne enesekaitseks ohtrasõnalisele rünnakule asunud vanemas keskeas mees jäi korraga väga vaikseks ja vastas: "Ma ei tea."

Lugu juhtus juba aastaid tagasi ja ma ei ole siiani selle inimese motiive lõpuni mõistnud. Selle eest olen õppinud rõõmustama iga kord, kui näen lihatööstustes põrandale kukkunud lihatükki. Kõige parem, kui see on jõudnud veel ära ka kuivada. See näitab, et mitte keegi ei ole maas olnud liha üles võtnud, hakklihamasinasse tõstnud ja hiljem väitnud, et tükike pole kunagi inimeste tallata olnudki.

2 kommentaari:

 1. Vana tõde. On palju asju millele me vastust ei tea ei tea ei tea
  Mis on saanud Alli teie pererotist? Jõulusinki talle ikka panete?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Roti suhtes on mul väga raske jõuluajale kohast kristlikku meelt üles näidata ja nii paneks ma talle singi asemel pigem puuri üles. Targa loomana on ta sellest vist aru saanud ja temast ei ole nüüd jälle midagi näha-kuulda olnud.

   Kustuta