2014/11/16

Poliitikast, kunstist ja matemaatikast (sisaldab veriseid detaile)

Reedel käisime kolme sõbrannaga neljakesi lobisemas. Kaks meist, sh mina, nokitseme küll vaikselt tööd teha ning otsime muid väljundeid, kuid suures osas oleme siiski oma alla pooleteistaastaste bosside käsutada ja riigi ülal pidada. Ülejäänud kaks on sellest aastast ülikoolide esmakursuslased, üks Kunstiakadeemias ja teine Tehnikaülikoolis.

Kunstiakadeemia tudengi koolijutud olid värvikad. Üks tema kursuseõdedest oli ainetöö raames võtnud kätte ja läinud ühe erakonna asutamiskoosolekule mõned minutid enne ametliku osa algust. Ronis lavale ja astus kõnepulti. Keegi teda takistama ei tulnud, üks asjapulk käis ja aitas veel mikrofonigi kohendada. Tüdruk oli õigekeelsussõnaraamatust välja kirjutanud suvalisi võõrsõnu ja hakkas neid siis ette lugema. Keeruliste sõnade tõttu võis jutt ju targalt kõlada, aga oli täiesti seosetu. Videolt oli hiljem näha, et saalis olnud rahvast pöörasid ainult paar inimest kahtlustavalt pead ja kergitas imestunult kulmu. Ülejäänud ei reageerinud kuidagi. Need on nüüd siis need inimesed, kes soovivad olla riigijuhid, arvamusliidrid, visionäärid ja poliitikud. Peale seda algas koosoleku ametlik osa ja nüüd ongi meil uus erakond.Julge tüdruk ja hästi välja mängitud ettevõtmine.

Üks teine minu sõbranna kursuseõde määris ainetöö jaoks endale menstruaalverd näkku. Õõh!!! Ka julge ettevõtmine, aga seda, mis sisemine sund paneb inimest endaga nii tegema, on juba pisut keerulisem mõista. Rõõmustasin vaid omaette, et mina Kunstiakadeemias õpi ja Kehakunsti kursust läbima ei pea. Seda kuni teine sõbranna oma koolijutte rääkima asus.

Tehnikaülikooli rebase õpingutest midagi põnevat kirjutada ei ole. Tema maadleb selliste ainetega nagu Matemaatiline analüüs I jmt. Mul ei jäänud muud üle, kui kaastundlikult noogutada. Omal ajal olen ma Matemaatilise analüüsi kursuse mõlemad osad läbinud. Seda ainet kutsuti minu ajal tudengite hulgas mat-anaaliks ja mitte ilma põhjuseta. Seal tutvustatakse näiteks selliseid monstrumeid nagu diferentsiaalvõrrandid ja päratu integreerimine. Integraalarvutus on üks kole asi.
Ja siis korraga hakkas mulle vaikselt koitma, et isegi minus võiks šokikunstnik peidus olla. Ka mina määriksin endale pigem korra semestris verd näkku, kui veel korra elus kahekordset integraali võtaks.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar