2014/10/15

Meeste poolt üteldud ebasobivate asjade top 5

Viienda ja neljanda koha repliigid pärinevalt ühelt ülikooliajal kohatud noormehelt. Algus ei olnudki kõige hullem. Tutvustas ennast, et käime koos elektrotehnika loengus. Siis hakkas rääkima, et ma pidavat väga tema ekstüdruku moodi olema ja küsis, kas ma tahaksin neiu pilti ka näha selle tõestuseks (viies koht). Kui ma ei soovinud pilti näha ega kohvi juua, siis uuris, ega mul mõnda enda moodi sõbrannat ei ole, kes äkki tahaks (neljas koht).Kolmanda koha omanikku kohtasin teismelisena viimase bussiga mingilt ürituselt koju sõites. Tukkusin vaiksel oma pingil. Buss oli tühi, aga selline varajastes kahekümnendates noormees tuli ja istus ikka minu kõrvale. Kuna oli hirmus uni, poiss ei haisenud ega paistnud kirvemõrvari moodi, jäin paigale. Algul rääkis niisama maast ja ilmast ning pakkus Komeedi kommi. Kui tundus, et nüüd on see hetk, mil ta mu telefoninumbrit küsib, uuris tema hoopis: "Kas sa tead, et Jeesus armastab Sind?" (kolmas koht)


Teise ja esimese koha kohatustega on hakkama saanud minu praegune teine pool. Enne esimese lapse sündi ei olnud me kuni viimase hetkeni kokku leppinud, kas ta tuleb kaasa või mitte. Ma olen sellistes asjades natuke konservatiivne ja vanamoodne ning arvasin, et pigem ei. Teha jälle hirmsasti tahtis tulla. Kui me kell viis sel udusel suvehommikul haigla poole sõitsime, siis hakkasin ma rääkima, et äkki ta ikka ei tule ja mis tal seal teha olekski. Tema arvas selle peale, et: "Ära muretse, ma tean küll, mis seal tehakse - ma olen viis lehma sünnitust vastu võtnud. Tuleb võtta pulk ja nöör ja siis..." (teine koht)

Isegi kui ma enne veel natuke kahtlesin, siis nüüd oli küll kindel, et oma pulga ja nööriga võib ta palati ukse taha jääda. Läks hoopis nii, et keegi minult ei küsinud ja tema marssis aga uksest sisse. Kuna minu konditsioon eriti tugevaid vastuväiteid ei võimaldanud esitada, siis sinna ta jäigi. Hea oli, sest lõpuks oli tast päris palju tuge ja abi.

Kui me teise lapse sündimise päeva umbes samasugusel suvehommikul kella kaheksa paiku haiglasse sõitsime, siis arvasin, et kuna ta eelmisel korral ennast kenasti üleval pidas, võiks ta ka nüüd kaasa tulla. Selle peale nähvas ta: "Misasja? Mul on vaja tööd teha. Ma küll ei hakka sinna passima tulema." (esimene koht!)Finiši ajaks ja linti lõikama ta siiski lõpuks jõudis. Alles hiljem tunnistas, et ei tahtnud lihtsalt vaadata, kuidas mul halb on ja tema seejuures kuidagi aidata ei saa. Sellised õrnakesed need pealt karused Eesti mehed siis seest on.

 
 

5 kommentaari:

 1. Aplaus! Lühike jutt, aga palju lugu. Sa Allikene kirjutad nagu uus Balsakk. Loed, ja ei tundu üldse nagu loeks, vaid hõljuks unenägudes. Vabandan familiaarsuse pärast, aga kiitmise töö ei ole ka kerge. Tundub endalegi imal, aga hea asja eest tahaks kiita ikka. Aitüma!

  VastaKustuta
 2. Minuga hakkas ka rongis rääkima väga vabalt üks inimene (vastassoost), kes osutus kristlaseks. Aga kui kõik võimalikud eelarvamused kõrvale jätta, siis on nad südames tegelikult väga head inimesed ja ma arvan, et kui kõik rohkem nende moodi oleks käitumiselt ja olekult, oleks maailm mõnevõrra parem paik küll.

  VastaKustuta
 3. H2sti kirjutad t6esti. Kes oled ja kus kohast tuled? Detaile!!

  VastaKustuta
 4. Tänan positiivse tagasiside eest!

  Luban ka mõned detailid kirja panna.

  VastaKustuta
 5. *linti lõikama* hahaaaa :D
  väga hea stiil, lugesin kõik otsast peale ära :)

  VastaKustuta