2021/10/06

Numbrid ja ajupuud

 Uudised olid küll täna kaunid nagu päike. Esiteks tuli uudis 18-aastaselt surnud eesti näitlejast, siis neljakohalisest arvust koroonapositiivsest ja kolmandaks eelmise kuu gaasiarve postkasti. Selliste numbritega päeval ei julgenud seda alguses lahtigi teha kohe. Vastu vaatas summa, mis oli täpselt nii ilus, kui oodata võis: kui läinud aasta septembris olin tarbinud 31 kuupmeetrit gaasi ja selle eest koos võrgutasudega maksnud 9 eurot ja 95 senti, siis möödunud kuul oli seis vastavalt 86 kuupi 56 eurot. Ei suuda detsembrit kohe ära ootagi. Õnneks saan ma reguleerida, kui palju ma kütan ja veidi seda, millega kütan.

Kui ma peaks nimetama kolm asja, millest ma oma kodus loobuda ei tahaks, siis oleks need tähtsuse järjekorras kamin, rõdud-terrassid ja saun. Nädalavahetusel käisin ema ja lastega Kloogarannas jalutamas. Veejoonelt leidsin vägeva tüki ajupuud, mille otse loomulikult kaasa vedasin. Nüüd kalkuleerin, et sellest saab läbi gaasiekvivalentide rahaks arvutatuna umbes 10 või 20 sendi eest sooja, lisaks põleb see terve õhtu ja on kaminasse tõstmiseni kena vaadata ka.

Minu nädalavahetuse rannaleid ootab kaminat. Puhas ilu, soojus ja raha kokkuhoid.


Ka Hemingway põletas kaminas merest randa tulnud ajupuid. Vähemalt tema romaani "Saared hoovuses" põhjal võiks nii oletada. Lisaks ajupuude kenale välimusele meeldib mulle mõte sellest, et merest kaldale uhutud puitu põletades ei ole tõenäoliselt keegi pidanud halupuu tegemise eesmärgiga metsast puud maha võtma.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar