2021/10/21

Matemaatika korduskursus

 Kui mu vanem laps esimesse klassi läks, ja ma sel puhul 1. septembri vabaks saamiseks oma juhile avalduse saatsin -- me asusime eri riikides --, saatis ta selle mulle allkirjastatult tagasi ning õnnitles matemaatika korduskursuse alustamise puhul. Ma mõtlesin veel siis, et kui hulluks see asi ikka minna saab, sest mina omal ajal vajasin koduste ülesannete tegemisel ema abi vaid ühes asjas, ja see oli vene keel, ning keeled on asjad, mida ma lastele hea meelega igast asendist ja iga kell õpetama valmis olen. Kahjuks küsitakse mult vene keele kohta vähem, kui mulle meeldiks ja kui aus olla, siis polnud mul väga palju aimu, mida nad tundides üldse õpivad või mis seal toimub. Veidi aimu sain ma asjast selle aasta esimese koolinädala lõpus, kui vanem laps teatas, et neil on nüüd uus vene keele õpetaja, kes kannab leopardimustrilist kleiti ja lakksaapaid ja üks klassivend kukkus tunnis tooli pealt maha. Selle osas, mida nad seal tundides üldse õpivad, on mul kahtlused endiselt õhus. Tundub, et mõned asjad pole koolis põlvkonna vahetumisega küll muutunud. Ma ei tea kedagi, kes oleks koolis vene keele või suusatunnis suusatamise selgeks saanud. Kui ikka motivatsiooni pole, siis pole, ja kel tuleb, see õpib ise.

Matemaatika korduskursusel sain täna aga vastu näppe. Mu nooremal lapsel on praegu teine klass käsil. Palus mult ühe matemaatikaülesandega abi: mitu korda saab ühest tervest õunast hammustada? Ma olin parajasti puljongikeetmisega ametis ja ta luges selle täpselt nii ette, nagu oleks tegu tekstülesandega kui muiste. Ma imestasin, et kuidas nad juba nii varakult murde õpivad ja hakkasin lahenduseks täiendavaid andmeid nõudma. Kurat.

1 kommentaar:

  1. Heh, esimese hooga oleks ka protestima hakanud stiilis "Kui suur on üks amps, kui suur on õun" jne. Õnneks ikka taipasin, et pole arvutusülesanne :D

    VastaKustuta