2021/09/28

Need vaesed väikesed robotid

 Nädalavahetusel oli mul veidi Kalamajja-Pelgulinna asja. Hakkas kohe silma, et Starship Technologies on oma väikesed valged pakirobotikesed sinna lõpuks lahti lasknud. Hästi neil igatahes ei tundu minevat. Ma olen seal seni täpselt kahte sorti pakiroboteid näinud: ilma tööta või hädas. Minu meelest on probleem selles, et Pelgulinna kõnniteedele ei ole mitte väikese kitsa ratta, mitteliikuva telje ja madala põhjaga muruniiduki raskuskeskme kõrgusega tegelasi vaid kuukulgureid vaja. Sellise ehitamine maksab muidugi kindlasti nii palju, et odavam siis juba kuller palgata. See robotite poolläikiv-poolmatt korpus ei tundu ka just eriti praktiline olevat.

Esimene päris tööd tegev pakirobot, keda ma nägin, sõitis parajasti entusiastlikult üle kaevuluugi, aga kuna see korralikult vajunud oli, siis sinna otsa ta kinni ka jäi. Piiksus inimkeeles midagi, mis minu meelest kõlas nagu "vabandust...!", ning jäi kurvalt abi ootama. Järgmine sõitis mulle ootamatult vastassuunas autoteel vastu ja hea, et ma sellest kogemata üle ei sõitnud. Kui ma tee kõrval oleva kõnnitee seisukorda vaatasin, siis ma sain muidugi aru, miks vaene robotike hoopis sõiduteele ukerdama oli roninud. Esmaspäeva hommikul oli keegi Redditi Eesti sub`i sellise pildi postitanud:


Mõistust ei paista neil just väga palju rohkem olevat, kui minu robottolmuimejal, ja ka sellele ei ole tootja just palju arunatukest kaasa pannud. Samas kilpkonnadega juhtub ka nii, ja nemad veel välja pole surnud. Algus oli pakirobotitel minu meelest muidugi üsna paljutõotav. Mitu aastat on nad juba Mustamäel Tehnopolis üsna kenasti ringi vuranud. Alguses käis neil tülpinud inimene ka kaasas, aga siis hakkasid nad juba täitsa ise ringi sõitma ja paistsid üsna asjalikud välja teised.

Kunagi, sellest on nüüd vist juba üsna palju aastaid möödas, juhtus muidu ka Mustamäel ühe hoopis teise, aga natuke sarnase robotiga selline kurb lookene. Tegu oli pommirühma robotiga. Keegi tehnikaülikooli keemikutest leidis kusagilt labori riiulist purgi jumal teab kui kaua seisnud eetriga, mille põhja oli sade tekkinud. Iga keemik teab, et sellist purki ei tasu näppima minna ja nii kutsuti demineerijad välja. Tehnikaülikooli 4., see on keemia korpus, oli omal ajal ainus, kuhu lift sisse ehitatud oli. Eks see oli ka põhjusega, sest nüüd tõsteti see purgike pommirobotikese selga, tubli robot sõitis üksi lifti, liftiga alla, siis liftist ja uksest välja ja hakkas vapralt kooli taha männitukka suunduma, kus purgi kahjutuks teha oleks saanud. Sellisele sademega kemikaalile aga ebatasasel maastikul raputamine ei meeldinud ja nii otsustas see hoopis poolel teel metsa iseeneslikult sedasi plahvatada, et pommirobotil rattad kaugele alt ära lendasid. Ühesõnaga kahju kohe neist robotikestest, nende elu pole sugugi kerge. 

6 kommentaari:

 1. Mina mõtisklen neid vaadates alati selle üle, et miks neid kõrgemaks(suuremaks) ei tehta? Oleks esiteks mitu korda paremini nähtavad ja ka paki suurus seal sees saaks olla ju suurem.
  Teise mõttena mõtlen, et hea et nad on, nad näitavad väga hästi ära, kus on Tallnnas lastel ohutu ja kärude/ratastoolidega mugav liikuda. Kui robotil on ühel päeval turvaline ja mugav, siis on seda ka inimestel :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Sama mõte - kuidas küll ratastooliga inimene sealt läbi pääseb.

   Kustuta
 2. Suvel nägin ka üht robotit, kes hädas oli. Mustamäel on ka selliseid kõnniteid, kuhu on keeruline üles saada, no ja see õnnetu oli seal üks ratas kõnniteel ja teised õhus. Inimesed veel eemalt bussipetusest tegid suitsu ja vaatasid, appi ei läinud. Aitasin teda, tõstes ta üles kõnniteele, raske oli ka veel teine. Kui ma edasi liikusin siis hüüdis mulle nunnult: "Suur aitäh!" järele. 😊

  VastaKustuta
 3. @ Katarina von Blogger-Nii armas, et robotid lausa tanavad, kui neid aidata :D.
  @ Alli Kass- ma lugesin ja naersin suure haalega sinu sissekannet lugedes. Elagu kodukontor :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Jaa, minu jaoks tuli see ka üllatusena, aga tõesti jube armas. 😊

   Kustuta
 4. Hea teada, et neile võib appi minna. Ma pole siiani julgenud puutuda, äkki paneb röökima nagu Bolti tõuks või midagi :)

  VastaKustuta