2021/05/05

Lauahõbe


 Minu pärast võib kuld ka edaspidi vaikijatele jääda. Mina olen lobamokk ja hõbedat alati hinnanud. Nüüd otsustasin, et oma eluga ka sellises etapis, et aeg on peenema rahva sekka astuma hakata ja endale isiklik lauahõbedakomplekt muretseda. Ühe eseme hind on mõnikümmend eurot. Kui aastas paar-kolm asja osta, siis ajaga peaks juba üsna esindusliku komplekti kokku saama. Ei tundu kõige hullem asi, millesse raha investeerida: praktiline, ei võta palju ruumi, saab vajadusel realiseerida, lihtsalt pärandatav ja ei tohiks ajas hinda kaotada. Ühe probleemi lahendab see veel ja see probleem ei ole ainult minu, vaid kõigi mu sõprade oma ning kordub aastast aastasse: mida küll Kassile jõuludeks ja sünnipäevaks kinkida? Nüüd on lihtne, kindlasse seeriasse kuuluv 20-eurone hõbelusikas muidugi. Poleerima peab neid asju ainult vahel, sellega peab arvestama.

Oma kollektsiooni seemneesemeks valisin suhkrulusika. Täna sain kätte. Välja näeb see täpselt sama ilus kui pildil. Ütleme, et 30-euro eest sain ikka väga palju lusikat. Nüüd katsetan, kui kvaliteetse hõbedaga tegu on, ja kuidas ta poole aasta-aasta jooksul käitub. Kui väga vaske ei lähe, saab sama tootjaga jätkata. 

This is what I ordered and this is what I got. Lusikat on palju ja pettumust vähe

Lusikas oli kena, aga pakk... Tarne pakiautomaati oli tasuta. Kui tasuta, siis ma muidugi valisin selle. Kuller maksis vist oma 7 eurot. Mõelda, see on ju kolmandik hõbelusikat! Selleks, et vargapoisid ka teaksid, et just see pakk tasub sisse vehkida, oli pakil tootja kleeps, kus muu hulgas suurte tähtedega ka JUVEEL kirjas. Tänapäeval, kui pakke nii palju liigub, et need pakiautomaadi ümber poole kaubanduskeskuseni laiutavad, on ju muidu raske valida, mida varastada. Hea, kui kohe näha, kus väärt kraam sees võib olla. Ainult see, kui iPhone`i saatmisel pakile SIIN SEES ON IPHONE peale kirjutada, võiks veel parem olla.

8 kommentaari:

 1. Mina kogun ka Eesti Juveeli ühte kindlat sarja :)
  Ja kõik argumendid on samad, mis Sul.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. :) Tark naine! Kuidas nende hõbe muidu vastu peab?

   Kustuta
  2. Minu valitud roosi-seeriaga on muidugi see häda, et seal väga piiratud hulk esemeid ainult, aga see on nii ilus, et ma lihtsalt ei saanud vastu panna.

   Kustuta
  3. Mul oli see jama, et seemneks oli juba ees see Elegandi sari, kui ma täna alustaks, siis eelistaks pigem Chippendale´i. Tõsi, Elegant on uushõbe ja seega õnneks natuke soodsamate hindadega. Uushõbe ja hõbe käituvad ilmselt erinevalt, nii et ega vist päris võrrelda saagi.
   Aga mul on Juveelilt ka need hõbepitsid (seest kullatud) ja need on küll kenasti vastu pidanud. Muidugi mida õhukindlamalt hoida, seda vähem puhastamist.

   Kustuta
 2. Mh. Uushõbe ei ole ju hõbe. Kui ikka kollektsioneerida ja tahta midagi väärilist pärandada, siis on minu arust väärt ainult prooviga hõbe. Mul on uushõbeda (melhiori) suhtes kerge eelarvamus.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aga põhimõtteliselt saan ma sellisest kogumisest väga hästi aru. Mul on endal mõned monogrammiga hõbelusikad (vanaema soolalusikas, tsaariaegne!). Ja Eesti Juveel on vägagi auväärne firma.

   Kustuta
  2. Aga kuju juba teemaks tuli, siis Eesti Juveeli eeläkija on ju Tallinna Juveelitehas ning kõik need Elegandi jt toredate seeriate algus on aastaid tagasi. Ilusat ülevaadet näeb "kunstinäitusel" osta.ee-s : https://www.osta.ee/index.php?q[q]=juveelitehas&fuseaction=search.search&q[show_items]=1&q[show_shop]=1&q[cat]=1000

   Kustuta
 3. Ma äkki isegi aiman, kuidas need elegantid seemneks võisid saada. Mul on mõned sellest sarjast kohvilusikad lapsepõlvekodust kaasa tulnud.

  VastaKustuta