2020/11/15

Uisutamas

Käisin eile lastega jäähallis uisutamas. Tallinnas on praegu koroona tõttu üks jäähallidest tavakasutajale suletud. See teine, kus me käisime, seega otse loomulikult ülerahvastatud. Suurem osa külastajatest rääkisid vene keelt. Venelased oskavad uisutamisest pidada. Jäähallis oli nagu üleöö tekkinud maskikandmise kohustus, millest keegi väga kinni ei pidanud. Ma olen üks suur pro-mask suhtumine, aga uisuareenil oli see küll täisidiootsus. Olin jääl veidi üle poole tunni ja selle ajaga muutus mu mask ninasõõrmete kohalt läbimärjaks. Sõitsin noorema lapse tempos ehk see ei olnud isegi mingi füüsiline pingutus.

Mis veel silma jäi? Minu ees piletijärjekorras oli venelanna oma tütrega. Laenutas kaks paari uiske ja ostis kaks jääpiletit. Kokku läks 15 eurot. Naiste- ja tüdrukuteuiske oli seal kahte sorti: nahksaapaga iluuisid ja plastiksaapaga uisulaadsed tooted. Nahksaapaga uiskude laenutamine on euro kallim. Eestlased enamasti hoidsid kokku ja laenutasid plastiksaapaga. Venelased natuke uisutamisest jagavad ja võtsid ikka nahksaabastega. See naine mu ees küsis ka nahksaapaga uiske, nii endale kui tütrele, aga ta ei olnud vist arvestanud, et see tuleb kokku kaks eurot kallim. Ta jäi hätta ja peale mõtlemist küsis, kas saab kombineerida kümme eurot sularahas ja viis kaardiga makstes. Sai küll.

Me ootame miinuskraade. Enam ei taha jäähalli küll minna. Üle-eelmisel talvel tegi vald siis meie tänava otsa parklasse uisuplatsi. Tasuta. Paljud olid veel pahased, et miks uisulaenutust ka ei tehtud.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar