2020/09/09

Harjutusi üksikemaduseks II

Millega ma lisaks ortograafiareeglite tutkimisele ja ilukirjanduse tõlkimisele hetkel veel oma aega täidan? Ilmselgelt mitte magamisega, sest täna öösel hakkas meie koduvalve signalisatsioonipult iga tunni tagant nõudlikult piiksuma. Kunagi, peale kalkuleerimist, et varguskattega kodukindlustuse kuumakse on odavam kui turvafirma oma, sai otsustatud see turvafirmaga ühendamata jätta. Sama ilmselgelt teadis mu mees probleemi põhjust, aga tema aju kõnekeskus on halvasti pihta saanud ning peale “jah” ja “ei” on talt raske midagi kätte saada. Kusjuures kõnekeskus pidi olema ajus ala, mis kahjustuse korral kõige kergemini ümber paikneb. Noh, temal küll midagi ümber ei paista paiknevat. Hing anumas ja anum on katki. See kõik oleks üldfilosoofiliselt päris huvitav, kui see nii traagiline ei oleks. Mingi kummalise aliasemängu tulemina sain talt kuidagi kätte võtmesõna: aku. Pärast, puldilt häirete logi vaadates, valvesüsteemi spetsifikatsiooni lugedes ja kilpi lahti võttes oleks ma arvatavasti sama tulemini jõudnud.

Aku ise on standardne, aga ikka pidin seda pool päeva mööda linna taga ajama. Nüüd saan siis nõrkvooluga ka käe valgeks. Valvesüsteem, mis öö otsa lõugas, on seejuures päeval vait olnud nagu kult rukkis. Ma lähen annan nüüd ühe kiire Listeria monocytogenesealase konsultatsiooni ka.

Pahalane
Täiendus kell 16:16: tehtud ja tehtud.

3 kommentaari:

 1. Tehnikust elukaaslane soovitas uurida, kas süsteem ikka ilma akuta ka töötab. Eriti, kuna süsteem päeval enam ei piiksunud. Ehk siis on vaja vaadata, kas toide tuleb süsteemi peale. Kui toidet pole, siis aku ei lae ennast. Aku on vajalik toite kadumise korral. (Esimese hooga soovitas muidugi süsteemi paigaldanud tehnikule helistada, sest tema ise on selline, kellele koguaeg helistatakse, selle asemel, et firma rikketelefonile helistada)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tänud nõuannete eest! Jah, toide on peal, sest pult enam erroreid ei näita ja kui toide peale ei tule, peaks see vähemalt manuaali järgi eraldi veakoodiga veateate andma. Kui ma peale akuvahetust trafole kaitsme sisse tagasi lükkasin, siis röögatas ja piiksus süsteem tänu märgiks korra üle küla ka. Seadme paigaldaja hooldusega ei tegele, aga vähemalt oli neil aku kenasti laos olemas. Paigaldanud tehnikut kahjuks näinud ei ole, süsteem tuli majaga kaasa. Google ütleb, et see aku pidigi iga 3...5 aasta tagant vahetamist tahtma. Mul hakkas praegu mõte sinna suunas jooksma, et kui ma tahan alarmeeritud majja sisse murda, siis piisab ju, kui ma akul klemmid maha tõstan ja trafol kaitsme välja tõmban? Eeldusel, et ma tean, kus kapp on ja kapp ei ole valve all? Kas ma olen natuke criminal master mind? Sí?

   Kustuta
 2. Tehnilist taipu tundub piisavat :D Selle ajaga kui varas kilbi ja klemmideni jõuab, peaks häire juba häirekeskusesse olema jõudnud. Seda muidugi juhul, kui andurid on ikka vajalikes kohtades jms.

  VastaKustuta