2020/08/01

Võimalik ainult Viimsis

Juba enne, kui mu mees täpse diagnoosi sai, oli selge, et mis iganes meid ees on ootamas, tähendab see tema jaoks varem või hiljem olulisi liikumisdefitsiite, mis trepid võimatuks teevad. Tänaseks on varem ja hiljem juba ammu käes. Ma hakkasin juba sügisel rääkima, et meil on ühel tasapinnal olevat maja vaja. Tema väga ei tahtnud, et lapsed selle nimel kooli-lasteaeda vahetama peaks. Nüüd ma siis leidsingi meile maja. 300 meetrit meie tänasest elukohast. Ühekorruseline. Lapsed saaks jätkata oma harjumuspärases sotsiaalses keskkonnas. Ainult kassiga oleks vist probleem. Kassid on territoriaalsed, nad hoiavad kodu, mitte inimesi. Ma ei usu, et meil õnnestuks Jippi veenda, et me nüüd 300 meetrit eemal elame, kui ta oma igahommikust hooviringi tegema lastakse.
https://www.city24.ee/et/kinnisvara/majade-muuk/Viimsi-vald-Haabneeme-alevik/5319957?selectedTabMenu=list

Tegelikult on maja juures kaks probleemi veel: see maksab 430 tuhat eurot ja küttesüsteemiks on ainult õhksoojuspump. Kusjuures ma olen kindel, et see maja ostetakse veel selle hinna eest ära, aga sellises hinnaklassis õhksoojuspumbaga b-energiaklassi maja ehitada... Ma saan aru, et inimesed ei viitsi ahju kütta, aga on olemas veel maaküte ja lisaks jookseb mööda meie tänavat gaasitrass. Ega meilgi siin praegu muidugi viga ei ole. Harjutasime just lastega katusel joonistamist. Viimased pool aastat olen katuseterrassi natuke rohkem enda äranägemise järgi sättima saanud hakata.
Järgmisel suvel saab äkki lõplikult paika selle. Ürdid, eriti lavendel on sellel aastal kenasti edenenud. Ainult kurk ei taha kasvada. Ega ma selle eest neid ei rohi ka siis. Kasvatuskasti tegin ise vanadest terrassilaudadest. Minu meelest tuli täitsa hästi välja, aga kurkidele, näed, ei piisa.Lisaks katusemaailmale on mul ka gaasikatel, mis küll sendi surmale võlgu ja kamin, aga üle 185k vaevalt, et keegi mu praeguse kodu eest maksta tahaks. Nii palju siis ühel tasapinnal olevasse elamisse kolimisest.

Ahjaa, ühe võimalik ainult Viimsis loo tuhkatriinu loo tahtsin siia veel lisada.


Ainult Viimsis on võimalik, et kohaliku supermarketi ostukärusse unustatatakse umbes 1000-eurosed kingad. Igaks juhuks kirjutasin viimsikate FB grupis ilmunud abipalvele kommentaariks, et omanik osta.ee-l ja teistel sellistel portaalidel silma peal hoiaks juhuks, kui leidja soovib kingi leiutasu asemel muul viisil rahaks teha. Selle peale sain kurja vastuse, et kuidas üldse tõesta, kelle omad need kingad on. Mis mõttes kuidas? Sisse on ju kirjutatud: Manolo Blahnik.

5 kommentaari:

 1. Mul on küsimus _ kuidas teil seal Viimsis lusitaania tigudega lood on ? Kui pole, on hea. Kui leidub, siis pane kirja lugu ja meie loeme hea meelega. Kõike head.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tänud! Lusitaanlaseid siin on nagu muda. Rahvas hiilib öösiti taskulampidega ringi, kirub ja korjab. Meil on õnneks juba vanem haljastus maja ümber ja siiani on hoov puhas püsinud.

   Kustuta
 2. Mina ostsin endale aasta tagasi õhksoojuspumbaga ühekordse maja, ja olen nii rahul! Esiteks, kui murevaba! Kaugemates tubades on lisaks muidugi elektriradiaator, kuna kui lapsd oma uksi kinni hoiavad, siis on ju ikka hea kui oma soojusallikas ka juures. Aga talvel on alati öige temperatuur toas, ja seda õiget temperatuuri saab paika panna ka ise kaugelt, näiteks üle wifi, kui kodust ära oled. Puid nii just ahju ei aja. Ja kuumadel suvepäevadel toimib niii mönusa jahutusena. Samal ajal kui maakütte jms variantide puhul, kus majas vaid pörandaküte või radiaatorid, siis on häda ja palav ja vaja eraldi AC jne..
  Ja elektriarved tegelikult on täiesti mõistlikud olnud. Ma nüüd ei saa enam aru, miks ma alati õhksoojuspumpa kartsin!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma veidi maailalõpuks valmistuv paanikaministeerium ja õhksoojuspumbast rohkem kardan pikemat elektrikatkestust :)
   Selle vastu ei aita muidu ka gaasikatel ega maaküte ka (vaatan turvatundega oma kallist kaminat).

   Kustuta
  2. Brrrr jaaa, saan täiesti aru, mis tunned :D Ma leidsin hiljuti selle jaoks internetist gaasikamina, mis nii iseseisev, et ei vaja midagi muud (töötab pmst "grilligaasi ballooniga") ja kütab vabalt 50-80m2 soojaks, ja oi kuidas tahan seda :)) Aga ikka iga nädal lükkan ostmise edasi, sest noh - praegu ju soe ja elekter olemas, kuidas siis sellist väljaminekut küll öigustada..

   aga jah - 430K eurise maja puhul ausalt öeldes eeldaks mina juba maailma-löpuks-sobivate süsteemide hinnas sisaldumist :D

   Kustuta