2020/07/20

Minu sõber ismile.ee* ja lemmiklõhn

Mul oli kunagi ülemus, kes oli pikalt töötanud ühe maailma juhtiva kosmeetikatootja Skandinaavia haru kvaliteedijuhina. Tema ütles ikka, et ostke ainult suurte tutnud tegijate kehahoodus- ja kosmeetikatooteid. Miks? Üks asi on see, et enda teada võid jube looduslikke ja häid asju endale peale määrida või sisse võtta, aga teine asi on see, mida su keha sellest edasi toodab. Kosmeetikatoote komponent ise ei pruugi toksiline või kahjulik olla, aga see, mida keha sellest edasi sünteesib, võib küll. Kosmteetikatoodete ja kehahooldusvahendite tootmise köögipoolt näinud doktorikraadiga naisena ta juba teadis, mida räägib. Selliste asjade uurimist nimetatakse metaboolseteks testideks ja need on väga kallid. Kosmeetikatoodete ohutuse tagamiseks on need vajalikud, kuid kallid uuringud, mida saavad endale lubada vaid suuremad kvaliteetsemai brändide tegijad, aga kosmeetikatoote ohutuse tagamiseks on need vajalikud. Just selliseid keha- ja juuksehooldus tooteid ning toidulisandeid pakub lisaks hammaste valgendamise toodetele ismile.ee veebipood.

Suhtlus ismile.ee-ga oli meeliv ning asjalik, pakk oli kohal juba paari päevaga. Muide, nädal varem välismaalt tellitud toidulisandeid ootan siiani ja tõenäoliselt seisab mul veel ees võitlus maksu- ja tolliametiga. Mul hakkab sellele juba ette mõeldes silmalaug tõmblema. Veel üks põhjus, miks eelistada kohalikke veebipoode.

Ma räägin kohe oma lemmikutest ka. Elizabeth Arden Green Tea parfüümvesi, seda teismeeast saadik. Värske ja orientaalsete nootidega, võib öelda, et tänaseks juba klassika. EA Green Tea`d olen siiani ostnud laevadelt, aga ismile.ee-st pakub seda isegi Tallinki e-poest soodsama hinnaga. Juurde valisin kehahooldustoodetest veel sama sarja kehakreemi. Pole midagi öelda, ikka Elizabeth Arden oma tuntud headuses.ismile.ee poest kategoorias kehahooldus leidsin veel ühe meeldiva üllatuse: FFP2 filtriga respiraatorimaskid. Kuulake nüüd naist, kes töötas Eesti viimase aja suurimas koroonakoldes, kus nakkuse pooleteist nädalaga kontrolli alla saime. Me kasutasime selleks just FFP2 filtriga maskide kohustuslikus korras kandmist ja täiesti piisas, kui neid õigesti kasutada. Muide, käisin eelmisel nädalal perearstikeskuses nooremale lapsele koolikaarti vormistamas ja pereõde kandis seal täpselt samasugust maski nagu ismile.ee müüb. Mis kõige tähtsam  need on testitud usaldusväärses Eesti laboris, minu pikaajalise koostööpartneri Keskkonnauuringite Keskuse omas.
Tahaks loota, et jutud sügisesest koroona teistest lainest on liialdatud, aga nagu kõikide keemik-mikrobioloogide isa Pasteuri õpetas: õnn soosib neid, kes on ennast ette valmistanud. Kui maske tellida, siis pigem neid, mida saab Eestist ja on Eestis testitud, muidu läheb nagu meie minister Aabiga  ootad neid maske nagu valget laeva ja kui maskid Hiinast ükskord kohale tulevad, siis on kolmandik kaste tühjad, teine kolmandik hallitavad ja kolmandas on hoopis midagi muud kui telliti.

Tahtsin siin nüüd loengu lõpetada, aga kuidagi ei saa, sest valikus vitamiinid jäi silma suurepärane asi: vedelal kujul C-vitamiin D3-vitamiini lisandiga, palju paremini omastatav kui see tahkes vormist oleks. Jällegi, kuulake, mida siin keemik räägib. Minu meelest on C-vitamiin umbes selline asi nagu nagu paratsetamool, mis meie kliimas võiks  koduses apteegis kogu aeg olemas olla. Mis tuletabki meelde, et peaks ka oma varud üle vaatama, sest peale positiivset koroonatesti võtsin mõned päevad C-vitamiini ultradoose ja see sööb varud päris kiiresti läbi. Sellised ultradoosid on  muidugi asjad, millesse peab väga teadlikult suhtuma ja see ei ole nüüd asi, mida igaüks võiks kodus ise katsetada kui ei ole 100%, mida teeb, aga kui keegi küsib, siis jah, ma arvan, et põdesin koroonat eelkõige tänu sellele nii kiiresti, et õigel ajal C-vitamiiniga jaole sain.

Toidulisanditest veel. Ma olen nüüd sellises vanuses, et on aeg seest poolt algavale ilule panustama hakata. Kui siin ei aita mu äsja saabunud kollageen, teada-tuntud kudete taastaja, siis mille abil see üldse õnnestuda võiks.


_______
*postitus on valminud koostöös ismile.ee-ga

8 kommentaari:

 1. Kas sa olid "ministri" kastide avamise juures?

  VastaKustuta
 2. Kas idee järgi võiks ka süldi ja üldse želatiiniga toidu söömine samas mõttes "seesmisse ilusse" panustada?

  (küsin, sest ma hirmsasti armastan igasuguseid želatiiniseid toite, aga toidulisandite võtmine eriti ei õnnestu, lihtsalt läheb meelest ära kogu aeg.)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Jah, tegelikult küll. Kummikommide söömine ka. Arvatavasti ei ole need tegevused ainult nii järjepidevad ja saadav kogus ei ole nii kontrollitult doseeritud kui toidulisandite puhul. Eelistuste küsimus, mis kellele.

   Kustuta
 3. Kummikommid klassifitseeruvad ju lisaks zelatiinisele toidule ka "5 eri värvi toitu päevas" alla :P (vähemalt nii me iga kord kummikomme süües vabandame)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ükskord, kui ma mingisuguseks poolmaratoniks vms süsivesikuid laadisin ja kontoris peoga kummikomme sõin (ma võtan seda tegevust väga tõsiselt), sain ühelt kolleegilt vingus näoga kommentaari, et fuhh, milline puhas keemia. Mille peale ma kiitsin takka, et muidugi puhas, ega ma mingit rämpsu ei söö siis!

   Kustuta
  2. Kummikommid on v. hea jõusööt, ma elasin ühe tantsulaagri enam-vähem nende peal üle, sest korralikult süüa oli aega ainult õhtul pärast tantsimist.

   Kustuta
  3. Aga kui juba toidukeemiku juures olla: kas želatiin aitab kõhus olles iivelduse vastu või töötavad kummikommid iivelduse vastu lihtsalt sellepärast, et neid peab kõvasti närima ja sedapidi mõjuvad nad tasakaaluelundile (ja hoiavad tänu suhkrusisaldusele ära ka veresuhkru langusest tuleva südamepahaduse, kui muidu pole aega olnud süüa)?

   Kustuta
  4. Mul ei ole õrna aimugi :)
   Kolmas variant on veel: kui iiveldus on psühhosomaatiline, siis närimine on tegevus, mis tähelepanu kõrvale juhib.
   Veresuhkrut ei tasu kõikuma lasta, see on paha asi küll.

   Kustuta