2020/03/10

Minu koroonahetked

Ma ostsin juba kaks nädalat tagasi juba 100 euro eest kuivaineid koju varuks. See oli siis, kui suurem osa veel koroonat ülepaisutatud paanikaks pidas. Kui ma tööl viiruse üle lõõpivat seltskonda vaatasin, oli seal üks inimene, kes kaasa ei naernud. Ta on 18. nädalat rase. Ka minul on kodus nõrgestatud immuunsüsteemiga lähedane. Paneb asju teise pilguga vaatama.

Eile oli mul perearstikeskusse asja. Nagu oleks lõvipuurist lambakarree kaela riputatud läbi jalutanud. Iga kord, kui keegi köhatas, jooksis kogu elu silme eest läbi.

Tööl käin vabatahtlikult alkoholipõhise desifektandiga korra päevas kõik kontori ukselingid, lülitid, koopia- ja kohvimasinate nupud ning teised tihti katsutavad kohad üle. Autos on mul samamoodi spreipudel töölt pätsatud poole liitri desovahendiga istme all. Sain varguse eest kiirelt karistatud ka. Juba järgmisel päeval läks pudeli kork lahti ja kogu piiritus voolas autosse laiali. Sellest on oma kümme päeva möödas, aga salongis on ikka õhk selline, et kui ma mõnda politsei kõik puhuvad aktsiooni satuks, annaks alkomeeter juba autoakent avades puhumatagi punase tule.Jagasin oma maailalõpuks valmistumise poenimekirja lahkelt ka sõpradega.
"Kas sa mõtled seda tõsiselt?", "Mida sa seitsme kilo soolaga peale hakkad?", on mõned näited saadud kommentaaridest.
Ma ütlen ainult ühte: nad kõik on veel ühel päeval järjekorras mu ukse taga ja paluvad "Soola, Kass, anna meile soola!".
Üht-teist olen ma ikka maailmakirjandusest, vanemate inimeste juttudest ja dokumentaalidest kokku pannud. Sool, äädikas, piiritus, vitamiinid eesotsas C-vitamiiniga, ja vatt on asjad, mis maailmalõpulähedase seisukorra saabudes kas defitsiidiks muutuvad või lihtsalt vajalikuks osutuvad. Täna otsin Maximast veel kondenspiima, millest pooled purgid ma juba ära sõin, kookospiima, maitseaineid, seepi, tualettpaberit ja hambapastat ka veel juurde. Minu poolest võib apokalüpsis nüüd peale hakata. Minu ees ostis üks meesterahvas, kellele triviaalkeeles tema demograafilis-sotsiaalse kuuluvuse tõttu enamasti kui papile viidatakse, kaks pudelit Corona õlut. Üllatuslik vaatepilt, sest tegu ei ole just tavapärase papide kaubamärgiga. Ju oli hind nii alla lastud. Kuuldavasti peab osa inimesi seda Corona Beer viiruseks. Vist see osa, kes arvab, et 31. detsembril saab maailm 2021-aastaseks.
Pärast poodi sõitsin tankima. Algul ei saanud arugi, et paak juba täis, kuna summa tankuri displeil nii väike oli. Maailmalõpul seda saatvate kukkuvate börside ja naftahinnaga on siiski ka häid külgi.

Türgi raporteerib endiselt nulli nakatunut. Istanbuli lennujaama liiklustihedust ja Türgi lähinaabreid arvestades on see võimatu. Isegi Venemaa näitab mingit hulka nakatunuid. COVID-19 on võimalik kontrolli alla saada, aga see peab olema kogu maailma ühisüritus. Eks nii ongi, et selles osalemine üksikisiku ja ka riigi tasemel saab olla vaid vabatahtlik.
Ainus riik, kelle puhul ma usun, et 0 nakatunud on reaalne, on Põhja-Korea. Kim kindlasti juba räägib rahvale, kuidas kapitalistid üle maailma kohutava taudi kätte surevad, aga tema jumaliku juhtimise all on nende rahvas terve. Ma eelistaks siiski täiskõhuga surra. Kondenspiimapurk käes maailmalõpule vastu!

4 kommentaari:

 1. Kondenspiim, ilma t-ta. Nii, mul tuli nüüd magusanälg...

  VastaKustuta
 2. Hmm, kondenspiima ja soola peab kah oma nimekirja lisama. Ja vitamiine oli niikuinii juurde vaja.

  VastaKustuta
 3. olen hiljaks jäänud mõnede asjade ostmisega .. aga homme lähen vaatan kas äädikat ja soola veel on .. aitäh hea nõuande eest. Head vastupidamist

  VastaKustuta
 4. Kondenspiim... nämm-nämm... Ja äädikat oleks vist tark osta, sest vanema tütre kuningpüütoni terrariumi vaja sellega aegajalt puhastada 🙂

  VastaKustuta