2019/07/27

Sünnipäevad

Eile sai mu noorem laps kuue- ja täna vanem kümneaastaseks. Jah, mu lapsed on järjestikustel päevadel sündinud. Mina olengi see kõige tõupuhtam sarisünnitaja. Meie traditsioon on, et lapsed saavad endale sünnipäevaks minult temaatilise tordi tellida, mille siis ööl enne sünnipäeva salaja valmis teen. Mille tort täpselt saab, jääb sünnipäevahommikuseks üllatuseks.

Sel aastal soovis noorem hetkel tema sõpruskonnas populaarsete LOL-nukkude teemalist torti. Vanem ei osanud seekord midagi tahta. Arvas üldse, et äkki ei tahagi torti, kuigi nagu tahaks ka. Otsustasin teda pulgakookidega üllatada.

Sünnipäevatordiprojektid on mu iga-aastased lemmikud, sest see annab mulle võimaluse jälle ühel viisil veidi oma loovust välja lasta. LOL-tordi põhja tegin Kalevi Mesikäpaküpsiste ja või segust, katte toorjuustust ja valgest šokolaadist. Pulgakookide sisu on Kalevi klassikalistest küpsistest ja toorjuustust, glasuuriks valge šokolaad. Kaunistatud marketiletist leitud valmislahendustega. Koguseid ei oska kirja panna. Kondiitritoodete tegemisel töötan tunde järgi.
Tulemus pole ehk just pinteresti tipp, aga mina olen õnnelik, sest lapsed küll olid. Kondiitrioodete valmistamine on üks igavesti teraapiline asi. Sõna otseses mõttes köögipool nägi välja nii:


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar