2019/02/21

Arvamusjuttu, peaaegu: valimised

Alustuseks ei suuda ma kohe ennast tagasi hoida ja ikka pean mõne mehe haavadele veel soola riputama selle pildi jagamisega:Plagiaator ei vääri mitte aasta võltsimise tiitlit, vaid PR-käki oma. Selle asemel, et hämades oma urgu taganeda, oleks Rainer-poiss hoopis pidanud selja sirgu ajama ning tunnistama, et jah, tegin jah. Inetu tegu, aga olin siis noor ja rumal, kui bakatöö maha kirjutasin. Makatöö tegin juba ausalt. Inimese loomuses on proovida lihtsamalt läbi saada. Kes meist ei oleks kunagi spikerdanud? Täna enam nii ei teeks. Nüüd otsin ülikooliga koostöös lahendusi, kui võimalik, kirjutan uue lõputöö. Damage control. Päris kahjudeta ta ei pääseks, aga mainekahju on võimalik minimeerida.

Kui Kitse-Repinskit omal skandaal skandaali järel tabas, oli ainus, millest ta enam-vähem puhtalt välja tuli see, mille kohta ta puhtsüdamliku ülestunnistuse tegi. Kunagi, vist lausa teismelisena oli ta ajalehte pannud kuulutuse, kus ta ühe pühakoja nimel annetusi korjas. Ise seletas ta seda nooruse rumaluse ja meeleheitliku olukorraga. Ida-Virumaal oli tol ajal keeruline elu, kaevandusi suleti, tema vanemad jäid töötuks. See oli ainus viis, mida lapsemõistus oskas pere aitamiseks välja mõelda. Valeannetuste skandaal rauges kiirelt, samas, kui muude teemadega Repinskile veel pikalt puid alla pandi.
Seatembud on muidugi mõlemad, nii Repinski kui Vakra omad.
Kodukootud PR-spetsialist minus siinkohal sel teemal lõpetab.

Tegin millalgi ERRi valimiskompassi testi ka ära. Vastus pehmelt öeldes üllatav.Siis lülitasin tulemuse radarivaatele ümber. Pilt läks kohe mõistetavamaks.Tõesti. Minu jaoks on kõige olulisemad majandusküsimused, keskkond ja loodust säästev jätkusuutlik areng. Selliste väärtuste kombinatsioonile toetuva platvormiga erakonda meil ei olegi. Kelle poolt ma siis hääletan? Viimsi kohaliku kogemustega poliitiku poolt, kes laupäeviti oma abikaasaga korv käeotsas taluturul käib ja mulle FB-s like pani, kui ma kohalikus grupis terviseradade kirjutamata viisakusreeglite teemal sõna võtsin. Personaalne lähenemine toimib, kuigi ukselt uksele valijaid mööda käimise aeg mööda on saanud.

3 kommentaari:

 1. Elurikkus ilmselt sobiks, aga see pole kompassis esindatud

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kusjuures ERRi kompassis tuli mul Elurikkus esimeseks, aga..
   Minu majanduspoliitilised vaated ei ühti nende programmiga ja ma natuke kardan nende poliitilist kogenematust ning seda, et nad ei ületa valimiskünnist.

   Kustuta
 2. Kui kõik jäävad kartma, et Elurikkus ei ületa künnist, siis ta loomulikult ei ületagi. Millest oleks ääretult kahju, sest üle aastakümnete oleks ometi kord lootust tuua poliitikasse tervet mõistust ja inimlikkust.

  VastaKustuta