2018/09/10

Täna öösel magasin ma halvasti

Ma suren, kui oma lugusid ei saa jutustada. Kuigi neid koguneb mu sisse liiga palju, ma mitte ei paisu puruks, vaid veidral kombel tõmban hoopis kokku.

Täna öösel magasin ma halvasti. Mu laps on haige, selle pärast magab ta minuga, minu voodipoolel. Valel poolel magades nägin kaks korda halba und. Esimest unenägu ma ei mäleta. Lapsest saadik olen näinud korduvaid unenägusid, ainult viimasel aastal-paaril mitte. Teises unenäos oli maja, kus ma öösiti kogu oma elu olen rännanud. Ma ei tea, kus see füüsilises maailmas on, iga kord on ta pisut muutunud, aga ma tunnen ta alati ära. Ühte maja tiiba tean ma halvasti. Suures majas liikudes juhin ma teisi või käin üksi, aga selles tiivas, maja kõige elegantsemas, peab keegi mulle välisukseni teed näitama. Teejuht läheb ise välja, aga mina mitte kunagi või harva ja hoopis hiljem. Nii ka täna öösel.

Kõrvallugudes muutununa tuli unenägu mu juurde üle pika aja tagasi. Ma ei ole pikka aega ka enam mina ise olnud. Asjad, mida ma varem olen intuitiivselt teadnud ja teinud, on asendunud kogemuse baasilt tegutsemisega.

Ma ei tunne ennast enam oma kehas hästi. Mul paluti kirjeldada, millist supervõimet ma sooviksin omada, aga ma unustasin seda teha, sest supervõime on alati midagi enesestmõistetavat olnud. Ma ronisin mööda siledaid seinu üles. See on tegelikult lihtne, sest alati leidub ebatasasusi, kuhu oma sõrmed haakida või toetuspindu, milleni ulatumiseks tuleb end vaid välja sirutada. Silmad leidavad need üles, mõistus analüüsib ja keha teeb läbi, mis talle ette antakse. Ammu ei ole ma enam mööda seina roninud. Kas see ongi vananemine?

Tunnen, et uue nädalaga algavad muutused. Vaist, mu eksimatu sõber, abimees ja needus, kuigi töntsistunud nagu mu mõistus ja keha, ega sa mind esimest korda ei peta?

Täna öösel jõudis vist surmale päris lähedale üks armastus. See kõige tähtsam asi siin maailmas. Eile tahtsin ma Sulle kirjutada, et mu armastus on igavene, aga näed, mida öö on toonud. Seekord ei ole hommik õhtust targem.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar