2018/08/29

Glamuur kuubis ehk gurmaanipere õhtusöök

Issand, kuidas ma armastan nõudlike kliente! Ilma irooniata. Meil on neid mitmeid. Osad ebamõistlikult kapriissed, teised nauditavalt. Näiteks telliti meilt hernevõrsetega garneeritud salat, mis koosneb ainult erinevatest ubadest ja teistest kaunviljadest ning mille kastmes on kasutatud valge sõstra ekstrakti. Peale läbirääkimisi lepiti õnneks musta sõstra omaga. Salatis olev põlduba pidi seejuures olema kooritud. Mitte ainult kaunast vabastatud, vaid ka oalt endalt tuli pealmine kiht ära tõmmata. Ja siin ei ole juttu mõnest fine dining restoranist, vaid tööstuslikust tootmisest tonnides. Kuna salat on mõeldud Aasia päritolu tarbijatele, on ka klientide maht seega tonnides.

Sõbranna uuris, mida ma täna õhtusöögiks teen. Glamuuri kuubis.Mees on mul täna kodust ära, noorem laps sõi õhtuks ühte mu töölt kaasa toodud tootenäidist, mina võin vägivallale kalduda, kui keegi mulle peale tööd veel toitu tuleb pakkuma ja vanem laps nõudis kalapulki. Nii ma neid kolm tükki pannile viskasingi. Nii, nagu Eesti molekulaargastronoomia entusiast Tehnikaülikooli emeriitprofessor Raivo Vokk kartulikrõpsude kohta ütleb, ütlen ka mina kalapulkade kohta: see on okei toit mõistlikes kogustes ja asjaolusid arvestades. See, kes seda ei ole, ei pea ka kartma matsina välja paista. See, kes ei karda hernevõrseid ja muud rohelist süüa, ei pea kartma ka üldjuhul ebatervislikuks peetavaid tooteid.
Toit on inimese suurim naudingute allikas.

2 kommentaari:

 1. Ube vabastavad kestast ka paljud Vahemere-maade inimesed. Sain sellest teada itaalia või prantsuse toidublogisid lugedes, kus keegi tuli välja novaatorliku ideega, et teate, päris noortel ubadel ei peagi kesta maha võtma!

  See seadis hoopis uude valgusse Renoiri-raamatu koha, kus Renoir tundis ikka veel sõrmeotstes lapsena kogetud oalüdimise tüdimust. Seni olin arvanud, et ta tüdines ubade kaunadest võtmisest.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mina arvasin ka, et lüdimine on kauntest vabastamine. Selle sõna õppisin Faulkneri raamatutest, kus herneid lüditi. Faulkneri vaesem rahvas vaevalt, et Ameerika noorusaegadel hernestel nahka maha tõmbas, niiet äkki ikka kõlbab lüdima kaunast välja võtmise kohta ka.

   Kustuta