2018/05/29

Purustajad

Ma sain hommikul meeldetuletava sõnumi selle kohta, et homme saabub minu uue hambaarstiga kokkulepitud aeg. Selle Ukraina immigrandiga. Ainult, et sõnumis kirjutatud arsti nimi ei olnud ukrainlase, vaid araablase oma. See, et ta Ukrainast Eestisse tuli, võib ju tõsi olla, aga sellest, kuidas ta Ukrainasse sai, ei maininud administraator telefonis midagi, kui ma aega broneerisin. Googeldasin. Selgus veelgi hullemaid üksikasju. Minu uue hambaarsti nimi tähendab araabia keeles purustaja/murdja.

Tänavune palavus on jube asi. Loodus küsib juba ammugi vihma. Sotsiaalmeedia abiga jõudis minuni Viimse vee appikarje:
Viimsi vesi annab teada - inimesed lõpetage kastmine!
Seoses kuivade ilmadega on järsult suurenenud vee tarbimine Viimsis. Põhjusel, et suurenenud vee tarbimine tingib paljudes majapidamistes vee surve langust, siis AS Viimsi Vesi palub võimalusel mitte kasta või piirata kastmisvee kasutamist ajavahemikel 07.00-10.00 ja 18.00-23.00.
Põhjaveevarud põhjaveemaardlates on kinnitatud joogivee kasutamise eesmärgil ning nende määramisel ei ole arvestatud vee tarbimist kastmisveena.

Nagu Aafrika juba. Tõsi ta on. Ma kastan ja kastan, aga enne, kui vesi mulda puudutab, on see aurustunud. Mul kasvasid trepil imeilusad kellukad. Nendest, mida palavus hävitada ei suutnud, keetsid naabrilapsed "suppi". Täna käsin aianduspoest asenduseks uusi lilli toomas. Pärast astusin toidupoest läbi. Mees palus ühe mõdu ka endale tuua. Palavus on jube asi. Jalutasin veerand tundi õlleleti ees, aga soovitud marki ei leia. Lõpuks lõin käega ja läksin edasi. Aga järgmises riiulivahes, voilà!, mõdu isiklikult. Õnn soosib allaandjaid, tuleb välja. Nali läheb edasi. Läksin nii elevile, et unustasin pudeli kärusse panna ning pidin kassa juurest veel tagasi jalutama. See palavus on jube asi.

Autos tegin kriitilise vea. Panin kinnitamata arbuusi taimedega koos pagasnikusse. Palavus on jube asi. Oma veast sain esimese foori taga peatudes aru, kui inertsi täis arbuus mu selja taga hirmsate mürtsudega liikuma hakkas. Selle satsi lillede jaoks pole naabrilapsi vajagi.

PurustajaKommentaare ei ole:

Postita kommentaar