2017/09/22

Tupekuulid

Paar kuud tagasi juhtusin aerojooga trenni. See on joogastiil, mida harrastatakse kiiklinas erinevates asendites rippudes. Ma olin paari joogastiili varem natuke ka erinevates spordiklubides proovinud. Nüüd olin aga spordiklubi asemel päris tõsisesse joogakoopasse sattunud. Riietusruumi ei olnud, kõikjal olid laiali imekivikesed ja -kristallid, nurgas suitses viiruk ja seinal olid tšakrate joonised. Teised trennis olijad tundusid ka selline keskmisest natuke vaimsem rahvas olevat.
Tõmbasin ennast koos teistega entusiastlikult pea alaspidi lae alla joogalina külge kõlkuma. Korraga hakkas treener nagu muuseas seletama, et trenni tulles oleks soovitav ka tupekuule kasutada. Siin nurga taga saab need enne trenni sisse lükata ja pärast välja võtta. Ta enda omad tellis Hiinast, sealt on soodsam. Tšakrad tšakrateks, aga tupekuulid on asjad, milleni minu vaimsus tõesti ei küüni. Palju ei olnud puudu, et ma üllatusest sealt linaküljest pea ees maha pudeneks.


Trenn ise oli äge, aga mina hakkasin natuke kartma. Mis siis, kui jägmine kord kontrollitakse, kas kuulid ikka olemas on? Kodus läksin internetti ja tellisin kuulide asemel Hiinast hoopis isikliku joogalina, mille rihmade-karabiinide abil rõdule üles panin. Parimaid oste sellel aastal. Lastele meeldib seal niisama kiikuda, mulle värskes õhus teed juua ja vahel ka mõned harjutused teha ilma, et keegi mulle samal ajal ebasündsusi õpetataks.


Mingi kasu tupekuulidest siiski on. Ilma nendeta poleks ma endale lina tellinud ja maksaksin aerojooga trenni eest kümme eurot kord niiet silm ka ei pilguks.Ärge ostke tupekuule, ostke parem joogalina!

7 kommentaari:

 1. Mis nime all seda lina Hiinamaalt tellida saab? Või on ehk mõni link pakkuda?

  VastaKustuta
 2. No ma iseenesest saan aru, et jooga peaks tähendama keha ja vaimu tasakaalu aga ma pole päris kindel kuidas tupekuulid vaimu arendavad... :P Aga samas said uue ja päris kindlasti huvitava kogemuse ning pealekauba motivatsiooni isikliku lina ostmiseks :D

  VastaKustuta
 3. Ma näen seda tupekuuli värki kahte moodi: esiteks on kogemus näidanud, et tükk aega meheta elanud naine läheb tigedaks. Meie oleme noored naised, saame omal käel ka hakkama, aga emade-vanaemade vanused naised seda vb teha ei julge/oska/taha. Seega - rahuldatud naine on rahulik naine :D Mingi tõepõhi sel perverssel naiste omaaegsel hüsteeriaravil (millest vibraatori leiutamine välja tuli, sest vaestel arstionudel väsisid pikkade tööpäevade peale käed ära) siiski all oli. Teiseks aga kasutatakse tupekuule ju vaagnapõhjalihaste treenimiseks. Nõrga vaagnapõhjaga kaasnevad sellised probleemid, mis ei lase mingi juhul vaimul terve püsida, seega pakkus tädi lihtsalt heast südamest abi :D Iseasi, kui olekski uues tunnis "kohaloleku" kontrolliks läinud...

  VastaKustuta
 4. Lina müüakse yoga hammock`i nime all. Mina tellisin e-bayst. Aliexpressist uurisin ka, aga mingitel kaalutlustel, kahjuks ei mäleta millistel, otsustasin ikka e-bay kasuks. Hind oli 30 euro ringis või paar eurot rohkem. Ostmisel tuleb lina mõõtudele tähelepanu pöörata. Mul on 5 meetri pikkune ja 2.8 meetri laiune lina. Kuna tahtsin lina, mis 50-50 trenni ja lebo eesmärki teeniks, siis selleks on vähemalt 2.5 laiune lina hea. Reaalsus on muidugi kujunenud 95-5 lebo/trenn suhtega, aga see selleks. 5 meetri pikkune lina jäi mul täpselt nii kõrgele rippuma, et mul on seal hea harjutusi teha, aga lapsed peavad linasse pääsemiseks väikese pingi appi võtma. Lina ripub rõdul, mille lagi toa lae tavapärasest kõrgusest natuke kõrgemal on. Müüakse ka meetriseid linasid, aga ma ausalt öeldes hästi ei kujuta ette, mis nendega teha saab. Siis on veel mingid mudelid, kus trapetsikujulised käepidemed ka küldes, aga nendest ei tea midagi. Lina on mingist venivast tugevast polümeerkiust, vist polüester. Staatilist elektrit täis ei lähe. Mu meheõde, kes endale ka sellist tahtis arvas, et äkki leiab endale kangapoest sama kanga ja saab odavamalt kätte. Ma natuke kahtlen, sest ma nii tugevat ja samal ajal venivat kangast müügil näinud ei ole. Kui oleks, siis vaevalt, et viis meetrit alla 30 euro kätte ka saaks, aga samas ei saa ütelda, et ma nüüd väga palju kangapoodides ringi vaadanud oleks. Nii palju linast. See oli lihtne osa.

  Edasi tuleb lina lakke saada, Mul on see rõdu lae metalltala küljes. Kinnitusvahendid otsin eraldi ehituspoest. Müügil on ka koos kinnitusvahenditega komplekte, aga need mulle ei sobinud ja olid kallimad ka, kui ise vajalikud jupid komplekteerida.
  Lina otsetesse sidusin kaks jämedat sõlme, mis läbi karabiinide tõmbasin. Kummagi otsa jaoks on üks karabiin, kuigi saaks kaks tükki ka läbi ühe panna. Sõlm ei ole karabiini ümber tehtud, vaid lina otsa, et see karabiinist läbi ei jookseks. Karabiinid on vist umbes 8-sentimeetrise läbimõõduga. Nii suuri andis ehituspoest taga ajada. Suurem osa saada olevatest karabiinidest kõlbab heal juhul käekoti rihma kinnitamiseks. Purjetamisvarustust müüvates kohtades on äkki parem valik.
  Nüüd tuleb see koht, kus ma räägin kuidas mina tegin ja edasine on iga ühe oma vastutus. Karabiinid kinnitasin rõdu tala külge 3 sentimeetri laiuste koormarihmadega. See ei ole väga õige lahendus, sest koormarihmad on mõeldud asjade horisontaalseks kinnitamiseks, mitte vertikaalseks raputamiseks. Kummagi lina otsa jaoks võtsin kaks rihma, st kokku 4 tk. Rihmade puhul peab jälgima, et sama raskust kandvad rihmad oleks ühele kõrgusele timmitud. Nii saavad nad võrdselt koormust. Ka on koormarihmade kinnituspanna konstrueeritud nii, et rihm jookseb ühte pidi sellest vabalt läbi, teist pidi pannal lukustub. Peab vaatama, et kogemata valet pidi ei läheks. Ma oma joogalina kinnituskonstuktsioonist väga pilti teha ei taha, sest see koormarihmade kasutus on asi, millega peab ettevaatlik olema ja ma ei taha, et pilt ilma moraaliloenguta netis kusagile rändama läheks.

  Aerojooga õpetusvideod on youtube`is palju, märksõnadena kasutada näiteks aerial yoga basics või aerial yoga beginners. Kui esimesed paar videot nõmedad tunduvad, tasub edasi otsida, sest neid harjutusi on igale maitsele ja erinevates raskusastmetes.

  VastaKustuta
 5. Eks igal lool on oma taustalugu muidugi. Nagu anonüümne kommenteerija üleval väga õigesti ütles, aitavad need va kuulikesed vaagnapõhjalihaseid treenida. Treener, kelle juures ma käisin, on väikese beebi ema ja tema erialaste huvide hulka kuuluvad ka noortele emadele suunatud trennid. Lapse saamisega seoses on tugevad vaagnapõhjalihased üsna aktuaalne teema. Treenerit saab muide näha ka ühes sünnituse-beebindusega seotud tõsielusarjas. Ma ei ole seda kordagi vaadanud, aga nii palju kui sotsiaalmeediast kommentaare lugenud olen, räägitakse temast teistsugusest elustiilist hoolimata kui toredast ja intelligentsest inimesest.

  Kui nüüd kõnealuse aparatuuri kasutamise teemal natuke teoretiseerida, siis kuulide kohale monteerimine ja hilisem demonteerimine tuleks hügieenikaalutlustel siiski läbi viia vähemalt kätepesuvõimalusega kohas.

  VastaKustuta