2016/11/29

Kui laps läheb kooli jätkulugu

Täna peale tunde helistas laps ja uuris, kas ta kaks sõbrannat võivad külla tulla. Poole tunni pärast hakkas õuest kostma valju itsitamast ja veel viis minutit hiljem vajusid tüdrukud tuppa. Panin neile kaks maitsevõiga poolpikka baguette`i lauale ja läksin jooksma. Paarkümmend minutit veetsin veel Pokemonide võimlasse, kust paar päeva tagagi minu Pokemon alatult välja oli pekstud, oma draakonikest sisse tagasi võideldes. Siis astusin läbi poest, kuhu vanem laps eile väidetavalt õpilaspileti kaotanud oli.
Vaatasin saali läbi, aga tundus, et nad on vahepeal isegi põrandat pesnud ja õpilaspiletit küll kusagil ei paistnud. Küsimise peale võttis üks sõbralikuma olemisega müüja leti alt välja karbi, milles oli umbes viskiklaasi kõrgune hunnik kauplusesse unustatud kaartidest. Minu lapse õpilaspiletit nende hulgas ei olnud. Kaardihunnikust 95% olid pangakaardid, mõned erinevate kaupluste kliendikaardid ja kaks valla ühe teise kooli õpilaspiletit. Tuleb välja, et täiskasvanud kaotavad lastest ikka tunduvalt enam kaarte ära. Neil on muidugi rohkem kaarte ka.

Hoovis tulid tüdrukud mulle vastu. Nad sättisid ennast nüüd ühte sõbrannadest koju saatma. Jälgisin neid natuke ja ausõna, see, mida olin enne eeldanud lapse kõige uimasem teoreetiline liikumiskiirus olevat, oli tegeliku kõrval ikka puhas vormelisõit. Lapsed, eriti, kui nad kambas koos on, võivad venida nagu teod siirupis. Tund hiljem oli laps kodus tagasi nagu kästud.

Kunagi autokooli sissejuhatavas tunnis lubas õpetaja meil alustuseks kogu grupile, et kui karud jalgrattaga sõitma õpivad, siis küll me kõik ka autosõidu selgeks saame. Võttis aega mis ta võttis, aga tundub, et ka mu väikesel lõvikutsikal hakkavad asjad vaikselt seitsmest sekundist kauem meeles püsima.

Täiendus 30/11/216: Hommikul teatas laps, et sõbranna oli õpilaspileti hoopis enda juurest üles leidnud. Ta eile unustas lihtsalt ütelda mulle.

1 kommentaar:

  1. No mis ma räägin, viie minuti tee tunni ajaga on tavaline :D Mina olin selleks suuteline isegi üksi.

    VastaKustuta