2016/11/10

Isiklikud ajaloolised hetked: Trump ja muud

Jumal tänatud, et Eesti peaminister lõpuks maha on tõmmatud ja nad seal üle Atlandi presidendi valitud said. Ma olen nii apoliitiline, et tahtsin iga kord pea ahju pista, kui need asjad jutuks tõusid. Mu mees, erinevalt minust, huvitub väga poliitikast ja nii oli meie kodurahu viimasel ajal pideva löögi all. Isegi rohkem kui siis, kui ta päris tõsiselt elektriauto ostmist kaalus. Oli see alles mõte, johhaidii.

Kuna mu noorem laps endiselt kaks-kolm korda öösiti ärkab ja sussutamast vajab ning nüüd on meil lisaks kass, kes keskmiselt korra öö jooksul mulle erinevaid mänguasju lootusrikkalt näkku käib toppimas, on mu öine uni kaunis hakitud. Kuna Pokemon GO`s saab oma pokemonide poolt teenitud pokemonide raha iga 21 tunni järel sisse kasseerida, siis juhul, kui 21 tunni tsükkel parajasti öösiti täis tiksub, olen oma öiseid ärkamisi vahel ka selleks kasutanud. USA presidendivalimiste ööl panin lisaks Pokemon GO`le ka safari tööle. Kui ma 105 aastaseks elan ja keegi mult küsib, kas ma mäletan, millal ma teada sain, et Trump ära valiti, siis olen ma täiesti kindel, et ma vastan jah, mäletan küll. Telefonist keset ööd uudiseid lugedes, kass peas nurrumas.

Eile uudiseid vaadates ütles mu mees korraga, et välisest küljest sobib Trump riigipeaks. Jäin hetkeks uudisteklippi vaatama ja peab ütlema, et nii on. Kui ta nägu profiili keerata ja mõne mündi tagaküljele pressida, sobib ta ideaalselt kõigi nende Karlide, Georgide, Edwardite jmt hulka, keda aegade jooksul müntide tagaküljel näha on võinud. Ka on tema vitaalsus 70-aastase mehe kohta hämmastav. Umbes nagu Marju Lauristin. Kui Yana Toom omal ajal Europarlamenti valiti, ütles Lauristin umbes midagi sellist, et andke inimesele võimalus. Soodsatelt asjaoludel ja heade eelduste korral kasvavad inimesed edukalt oma ameti kõrguseks. Umbes sama ütles Hillary Clinton oma kaotuskõnes.
Paljud räägivad, kui pekkis selle USA uue presidendi asi on. Eesti julgeoleku seisukohalt ka ja nii. Tegelikult on maailmas tuhandeid asju, mis rohkem pekkis on. Ja on asju, mis kunagi ei muutu. Päike tõuseb ikka idast ja loojub läände ja nii on. Tõeliselt pekki läheb midagi enamasti asjaoludel, mida keegi ette pole näha osanud.
Kui keegi Trumpile kõrva sosistaks, et kui ta laseb Venemaal oma territooriumi laiendada, saab Venemaa suuremaks ja võimsamaks kui USA, ei vaataks ta sellele elus enam nii ükskõikselt. Elus ei laseks ta mõnel teisel riigil enda oma aule ja kuulsusele kandadele kasvada. Oleks vaid keegi, kes talle seda õigel ajal kõrva sosistaks.

Ja nüüd räägivad nad meil astmelisest tulumaksust. Omal ajal sai Margaret Thatcheri`le saatuslikuks soov astmeline tulumaks kaotada. Aga lõppude lõpuks, mis vahet seal on. Elada tuleb osata parimal viisil nendes tingimustes, mida sul ei ole võimalik muuta.
Päike tõuseb ikka idast ja loojub läände.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar