2016/03/29

Püha hajameelsus

Viisin hommikul last hoidja juurde. Hoidja elab suures mitmekorruselises majas. Lasin all uksekella ja ta tegu välisukse fonolukust lahti mulle nagu igal hommikul. Läksin lifti, vajutasin nuppu, sõitsin üles, läksin liftist välja ja siis hakkasid kummalised lood peale. Tavaliselt ootab lapsehoidja mind korteriuksel või on selle praokile teinud, kui mulle ülevalt nupust välisust avab. Täna oli uks kinni. Koputan. Ei midagi. Koputan kõvemini. Ikka ei midagi. Katsun ust. Lukus. Koputan õige kõvasti. Uksele ilmub jumala võõras mees.


Vaatan tüüpi lolli näoga.
"Ta olete vist valel korrusel," lahendab ta ühe lausega olukorra. Pekki, jah. Olin nina telefonis neljanda korruse asemel kolmandal liftist välja astunud. Kuna tegu on uue majaga, on kõik korrused ja korteriuksed täiesti äravahetamiseni sarnased, sest keegi pole neid veel lillepottide või vandaalitsemise läbi erinäolisteks teha jõudnud. Vabandasin ja sõitsin neljandale.

Seal ootas mind korteriuksel nägu nalja täis lapsehoidja, kes korrus all toimuvat pealt oli kuulnud. Ta oli eelmisel päeval sõbranna, laste ja koeraga õues olnud. Hoidja palus sõbrannal koera tuppa ära viia. Korteriuks oli ei olnud lukus, sest hoidja mees oli ka kodus. Ise jäi lastega õue. Sõbranna sõitis liftiga üles, tõmbas korteriukse lahti, lükkas koera sisse, hõikas korra üle ukse: "Taavi, tõin koera ära" ja jooksis kähku lifti tagasi. Kui liftiuks kinni läks, avastas, et oli sama moodi neljanda korruse asemel koera hoopis kolmandale ära sokutanud.

Vaene mees. Ühel päeval lükatakse suvaline koer sulle korterisse, järgmisel hommikul üritab keegi võõrast last kaela määrida.

7 kommentaari:

 1. Pole ime, et tal (nüüd) korteriuks lukus oli.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma mõtlesin sama pärast. Täna läks napilt, et ma õhtul jälle selle tüübi ukse taha ei läinud kogemata last nõudma. Siis ta oleks vist korteri müüki ka pannud.

   Kustuta
 2. Uskumatu, aga ma olen ühel korral uimase peaga oma kõrvalmaja uksest sisse proovinud saada :-D

  VastaKustuta
 3. Uskumatu, aga ma olen ühel korral uimase peaga oma kõrvalmaja uksest sisse proovinud saada :-D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma läksin enne jõule lapsepõlvesõbrannale külla. Ta on see laps, kes kunagi välja ei koli ehk on terve elu samas majas elanud. Väravast sisse läinud, siis mõttes hakkasin kohe sõbrannat kiruma, et muidu nii korralik inimene, aga näed, täna on lumi lükkamata. Tavaliselt on tal alati hoov roogitud, aga seekord andis seal hangede vahel koperdada. Siis vaatasin hõllandusega, et jumal, need madalad elupuud ta elutoa akna all on aastatega nii kõrgeteks... eee? kuuskedeks?! sirgunud. Siis imestasin, et lumi on küll lükkamata, aga näed, uue kuuri on jõudnud ehitada, sest kui ma kuu tagasi tal külas käisin oli maja kõrval tühi plats. Siis sain ma asjast aru ja vaatasin, et naabri hoovist kähku välja saaks. Pime aeg ja neil on mõlemal majad sellised neljakandilised sarnase siluetiga kuubikud. Hea, et naabrid enam koera ei pidanud vähemalt.

   Kustuta
 4. Ma luksun praegu naerust. Pisarad voolavad ka. Uskumatu. Ma paneksin selle mehe asemel vist uksele sildi "Kontrollige, ega te neljandale korrusele ei tahtnud minna?" või värviks ukse näiteks sinise-kollasetriibuliseks.

  VastaKustuta