2016/02/07

Minu veidrused

Eelmisel nädalal lasti meil koolitusel vahepalaks Belbini isiksusetesti teha. Personalijuht, kes minuga samas lauas istus, kurtis, et küsimustikus on hirmus keerulisi sõnu, millest ta isegi leksikoni abiga aru ei saa. Kusjuures ma isegi ei märganud, sest pooltundmatutest sõnadest libisesin lihtsalt üle ning liikusin edasi. Pärast, kui punkte kokku tuli arvutada, jäi lektor korra mu kõrvale seisma ning uuris, miks ma oma tulemusi tagant ettepoole arvestan ning ega mul niimoodi midagi segamini ei lähe. Ei lähe, sest ma teen asju tihti tagurpidi.
Testi tulemused ütlesidki, et ma olen kannatamatu ning raamidest väljas mõtlev. Pole ime, et ma siis keeruliste sõnade kallal pusida ei viitsi ning punkte tagurpidi loen. Isiksusetüübiks tuli shaper, kes kirjelduse järgi tegelikult üks päris paras tropp tundub olevat. Pole hullu, eks ma teistega proovin ennast tagasi hoida. Omaette tuleb aga veidrustele mõnuga järele anda:

-Kannan tihti erinevatest paaridest sokke. See on minu viis oma väikest sisemist anarhistikest kanaliseerida ning ühiskonna naeruväärse rudimentse konservatiivsuse vastu protestida. See on ka minu vaikne vastuhakk loodusseadusele, mis pesumasinas sama paari sokid lahutab, nii, et lõpuks on terve riiul üksikuid sokke täis.
Erinevast paarist sokid mu jalas peavad värvide poolest või läbi mingi elemendi omavahel siiski matchima.
 
-Mulle meeldib kohvi läbipaistvatest tassidest juua. Kui klaasist tassi ei ole, kasutan tihti kohvi jaoks päris tavalist veeklaasi. Toiduainetööstuses viibitud aastate jooksul olen ma näinud liiga palju söögi sees olevaid plaastreid, küünetükke, juuksekarvu, surnud hiiri, klaasikilde, žiletiteri - nimetage ese ja see on kunagi toidu sisse sattunud. Selle pärast meeldib mulle omada maksimaalset ülevaadet asjadest, mida ma suhu panen;
 
Latte foobikule
Peale igat tassitäit pesen jooginõu ära. Mõned kohad pakuvad võimalust kohvitass tasuta teist korda kohviga täita. Minu jaoks välistatud pakkumine! Sõbrannad alati naeravad, kui ma reede õhtuti koos veini juues iga kord enne uut klaasitäit sellega kraani juurest läbi käin. Restoranides ma muidugi nii nõudlik ei ole, kui kelner klaasi uuesti täitma tuleb. Mul ei ole seda kodanikujulgust paluda tal klaas vahepeal ära pesta, kuigi sisimas väga tahaks;

-Magan pea padja all. Kui sobivat patja ei ole, tõmban teki üle pea. Nina jätan loomulikult välja. Sellel on arvatavasti midagi turvatundega tegemist;
 
-Ma ei kanna ehteid ega laki küüsi. Juba aastaid. Tagamaad on kombinatsioon praktilistest põhjustest ning teatud sõnumist, mida läbi selle väljendan. Ehete mittekandmine võib olla samasuguseks sümboliks, nagu mõni ehe iseenesest.
 
-Käin saunas villaste sokkidega. Mulle meeldib saunalaval jalad seinal pikali vedeleda. Lae all on aga leili visates nii kuum, et varbaküüned tahavad maha tulla. Villane sokk kaitseb jalgu kõrvetamise eest. Sokid on alati mu enda kootud ning loomulikult erinevatest paaridest.
 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar