2016/02/20

Kurat elab Viimsis: viies lugu

Muinasjututsükli Kurat elab Viimsis esimest nelja lugu saab lugeda siit: http://alleykass.blogspot.com.ee/2015/11/kurat-elab-viimsis.html

Suur tükk teeb kõhu täis

Käesoleval aastatuhandel on Viimsisse üksjagu uusi maju kerkinud. Ka elanike arv kasvab jõudsalt. Teinekord on nii, et koppagi ei ole veel jõutud maasse lüüa, kui ehitatavas majas juba kõik korterid müüdud saavad. Seda hämmastavam, kuidas ettevõtjatel-kaupmeestel selle rikkuse väljalüpsmiseks Viimsisse jõudmsiega nii kaua aega läks. Veel kaks aastat tagasi oli nii, et kui normaalsemat paari sokke tarvis oli, tuli ikka Tallinnasse sõita. Muust meelelahutusest rääkimata. Vanapaganale ei olnud see kuigi meeltmööda. Peale seda, kui Ivo Schenkenbergi mehed Vanapagana tema musta karvastiku tõttu Liivi sõja ajal Pirita kloosti kandis peaaegu tatarlase pähe maha oleks löönud, ei võta ta Tallinna teed kuigi meelsasti jalge alla.
Lõpuks hakkasid asjad siiski liikuma. Viimsis avati jälle kino, laienes veekeskus, Lubjamäele hakati mäesuusakeskust rajama, Haabneeme ringil on nüüd mõnesaja meetri sees viis kaubanduskeskust-poodi. Kui viimane kaubanduskeskus bowlinguradadega valmis sai, märkis Kaval-Ants vaid irooniliselt:
"Nojah, nüüd on Viimsist küll veel ainult vulkaan puudu."

Vulkaaniehitust nad Vanapaganaga siiski ootama ei jäänud vaid läksid sinnasamasse keskusesse teisele korrusele Ameerika burgerirestorani sööma. Sealsete portsude suurused olid legendaarsed. Vanapagan suure mehena tellis endale siiski kaks burgerit ja liitri pilsnerit. Selleks ajaks, kui Kaval-Ants alles maitsevõid saiale määrida ja kahvliga natuke salatit nokkida jõudis, oli Vanapagan õlle ja mõlemad burgerid juba nagu tolmuimejaga sisse tõmmanud.
"Mis kugistad nii?" hurjutas Ants Paganat. "Kas sa ei tea, et suur tükk ajab suu lõhki?"
Korraga läks tööle tuletõrjealarm ja restoran täitus kirbe suitsuga. Köögis oli uue kombiahju juhtmeisolatsioon tehase praagi tõttu kärssama läinud. Terve kaubanduskeskus evakueeriti inimestest tühjaks.
Peagi lubas Päästeamet inimesed küll ülejäänud majja tagasi, kuid restoran jäi selleks päevaks suletuks. Plastiku kõrbevingu välja saamiseks tuli seda pikemalt tuulutada. Kaval-Antsul jäigi burger söömata.
"Suur tükk ei aja mitte suud lõhki vaid teeb kõhu täis," ütles Vanapagan rahulolevalt oma vatsa silitades.

Nälja tõttu pidi Kaval-Ants nüüd üle tee Maximasse soojaletist grillkana ostma minema. Sellest saadud kõhuhäda tõttu saalis ta terve öö mitu korda tunnis tualetivahet nagu 1A buss Viimsi ja Viru keskuste vahel.

Kõik muutub. Teinekord võivad ka Viimsis asjad areneda ka nii, et muidu pisut kohtlaseks peetud Vanapaganal õigus on.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar