2015/12/19

Jõuluootus

Eile rääkis sõbranna, et tema esimeses klassis käiv tütar oli eelmise reede öösel öökoolis olnud. Ma polnud varem sellisest asjast kuulnudki. Tuleb välja, et lapsed tahavad koolis olla tänapäeval. Kui mulle oleks omal ajal pakutud võimalust kasvõi kaks minutit kauem koolis viibida, kui kohustuslik, siis oleks ma küll jooksu pannud.
Sõbranna kasutas juhust ja viis ka noorema lapse hoida. Ise läks kursakaaslastega välja. Lootuses, et kui lapsi kodus pole, saab hommikul kaua magada. Nii kaheteistkümneni. Või üheteistkümneni. Kümneni oleks ka ok olnud. Koju jõudis üsna öösel. Ikka lootuses, et saab hommikul kaua magada. Hommikul, viis minutit enne kaheksat, helistas tütar koolist:
"Emme, palun vaata, mis päkapikud mulle täna tõid."
 
***
 
Tellisin nooremale lapsele jõuludeks ühelt Eesti tootjalt puidust nukumaja. Kõige väiksema, mis nende kataloogis on. Kui järel käisin, siis hea, et see mulle autosse üldse mahtus. Ja ma sõidan universaalkerega autoga. Peita pole sellist monstrumit kuhugi. Nii ma vist sõidangi jõuludeni pagasnik nukumaja täis. Kuhu ma nüüd poes käies ostukotid panen? Mida jõuluvana sellises olukorras teeks?
 
***
 
Käisime üle-eelmisel nädalavahetusel lastega Paavli kaltsukas. Noorem laps leidis riiulist ingliskeelsete jõululaulude plaadi. Ta arvas, et tal on seda VÄGA vaja. Olukorrale oli kolm võimalikku lahendust:
a) lapsel plaat käest ära võtta ja riiulisse tagasi panna. Lahenduse hind: avalik skandaal;
b) veenda last plaat ise riiulisse tagasi panema. Lahenduse hind: ca 15 minutit vestlust plaadiriiuli eest kükitades ja asendustoote pakkumine;
c) plaat ära osta. Lahenduse hind: 50 eurosenti.
 
Valisin c. Laps on megarahul. Plaadil on viis teada-tuntud jõululaulu, igaüks paar minutit pikk. Meil on lapsehoidja juurde umbes tund sõitu. Selle aja jooksul jõuab autos seda plaati väga mitu korda kuulata. Iga päev. Mitte ainult kuulata, aga ma pean ka kaasa laulma! Ma ei pea üldse viisi. Kui ma liiga vaikselt laulan, ergutatakse mind nõudlikult tagaistmelt:
"Emme, häält! Kõvemini!"

..Our finest gifts we bring, pa rum pum pum pum
To lay before the King, pa rum pum pum pum,
rum pum pum pum, rum pum pum pum...
 
 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar