2015/11/25

Munad

Täna lõunalauas juhtus üks meie koostööpartner jutustama, kuidas ta omal ajal enda neli aastat nooremat õde terroriseeris. Tegu oli meesterahvaga vanuses 60+ Inglimaalt, aga kui ma mõtlen, mida mu vanem tütar täna, 50 aastat hiljem, siinsamas Eestis oma neli aastat noorema õe kallal korda saadab, on äratundmishetki mitmeid.

Muu hulgas jutustas ta, kuidas ta kord oma noorema õe ära rääkis, et kui too toore muna täiest jõust vastu oma otsaesist lööb, siis katki see ei lähe. Loomulikult pidi õde väite paikapidavust proovima. Kes tulemust ette ei kujuta, võib ise proovida. Või noorema õe olemasolu korral proovida teda veenda, et see prooviks.

Minul nooremat õde ega vanemat venda ei ole, aga olen umbes sama alatu vandenõu ohvriks langenud. Täitsa täiskasvanuna. Paar aastat tagasi ühe oma vana sõbraga netis lobisedes tuli kuidagi teemaks munakoore tugevus. Tema väitis, et toorest kanamuna ei ole võimalik ühe käega puruks pigistada. Läksin võtsin külmkapist muna ja pigistasin.
"Hästi," mõtlesin ma tulemust vaadates, "raudselt juhtus mingi mikromõra või muu kooredefektiga muna."
Koristasin põranda ja võtsin kapist uue muna. Seekord teise tootja oma ja hoopis teises suuruses. Pesin teist korda külmkapiesise põranda, läksin tagasi arvuti juurde ja ütlesin oma sõbrale, et ma pigistasin just kaks toorest muna puruks. Tema ei uskunud. Läksin kööki ja võtsin kolmanda muna, sest mul oli ometi vaja tõestuseks sellest video teha. Vähemalt oli mul piisavalt oidu kolmandat korda kraanikausi kohal katsetada...

Aga kas sina suudad toore muna peos puruks pigistada?

5 kommentaari:

 1. Nojah, iga viimase kümnendi rebasteretsi üleelanu võib tunnistada, et toored munad pole just parimad jõuprooviks, kipuvad katki minema ning siis oledki munapudruga koos :D Mäletan isegi, kui "tore" oli muna juustest välja pesta :D

  VastaKustuta
 2. Hmmm... ma pigistasin kõiki kolme muna õnneks kraanikausi kohal :P Hea, et ikka kohe õpetust võtsin :D

  VastaKustuta
 3. Muna ei lähe siis katki kui seda tippudest suruda. Kui külgedest surud, siis läheb muidugi katki :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Pagan, mul hakkasid näpud kohe sügelema jälle.

   Kustuta