2015/10/12

Vaatab

Üle-eelmisel reedel tulime öösel kolleegidega Helsingist. Laev väljus 22:30 ja jõudis Tallinnasse 00:30. Merel oli keskmise kaliibriga torm. Selline, et tiiburid ei väljunud, suuremad laevad küll loksutasid, aga sõitsid. Paaril töökaaslasel läks isegi süda pahaks. Üks nendest vaatas korra telefoni ja urhatas tigedalt. Ta oli mehele sõnumi saatnud küsimusega, kas see saab talle sadamasse autoga vastu tulla või peab ta takso võtma. Mees vastas:
"Vaatab"
Ja siis väidetakse, et naistest olevat keeruline aru saada. Enam ebaselgemalt vastust ei ole vist võimalik genereerida. Eriti, kui küsijaks on merehaige naine keset ööd.

Täpselt nagu minu mees. Vahel, kui ta telefoniga räägib, on aru saada, et midagi on teoksil. Kui ta kõne lõpetab, asun mina pinnima:
"Kallis mees, kas su vanemad plaanivad meile külla tulla?"
Vaikus.
"KALLIS MEES, kas su vanemad tulevad meile külla?"
"Ah? Nädalavahetusel vist tulevad. Vaatab"
Nii. Nädalavahetusel? Laupäeval? Pühapäeval? Või äkki juba reedel? Kas nad jäävad ööseks ka? Ühesõnaga palju küsimusi ja vähe vastuseid. "Vaatab" tähendab enamasti seda, et kui mees neljapäeva õhtul juhuslikult kauemaks tööle on jäänud, mina parajasti eriti kõõmases olekus ja ebasündsalt mugavas riietuses (loe: aluspesus) diivanil lebos olen, käib uksekell. Ukse taga on ämm ja äi koos n+1 lapse ja lapselapsega. Nende kõige näljasematega. Sellistega, kes on valmis su nii paljaks sööma, et jahu ka ei jää alles. Lisaks sellele on mu oma lapsed parajasti elutoa põrandal pooltühja krõpsupakiga ametis ja vaatavad multikaid. See, et ma vahetult enne nendega pikalt mänguväljakul käisin, neile pool kilo porgandit ja teisi köögivilju sisse söötsin ning pooled krõpsud mees ise eelmisel õhtul ära sõi, muidugi ämmale välja ei paista. Ja see, kui ämmale peaks tunduma, et su kodus midagi valesti on, see on juba väga ohtlik. Seda õppisin ma juba oma eelmisest kooselust.

Ükskord, kui mu eksämm minu ja minu endise kaasa juurde sisse astus, tuustis ta natuke köögis ringi ning siis imestas:
"Kas teil 10-liitrist potti ei olegi?"
Nojah, kaks noort inimest, üks töötab pooleteist kohaga, teine töötab ja õpib täiskoormusega. Kodus ilmselgelt palju aega ei veeda. Mida paganat me 10-liitrise pajaga veel teeksime...
"Aga mis siis, kui lapsed tulevad? Kuidas te siis suppi teete?!" oli teema ämmal endiselt südamel.
Lapsi meil eksiga lõpuks ei tulnudki, aga 10-liitrine supipott tuli ämma poolt tooduna küll üsna kiiresti majja. Hea, et ma enne välja jõudsin kolida, kui eksämm avastas, et ma seda kasuta. Pagan teab, mis ta siis veel genereerinud oleks...

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar