2015/10/03

Uitmõtteid: Nordic Business Forum 2015

Eile ja üleeile toimus Helsingis Nordic Business Forum 2015. Ärimaailmas on see nagu oleks presidendi vastuvõtt, jaanipäev ja mõne megastaari rokk-kontsert samal ajal.

Meie ettevõttes on 2700 töötajat. Pileteid osteti kaheksale inimesele. Üks ei saanud tulla ja tegevjuht pakkus tema piletit mulle. Parem, kui sind teise valikuna kaasa kutsutakse, kui et sind üldse ei kutsuta.

Helsingi laevale jõudmiseks pidin tõusma enne kuut hommikul. Kodus vannitoas avastasin, et meil pole reisile kaasa võtmiseks ühtegi varuhambapastat majas. Peale hetkelist kaalumist otsustasin ainsa olemasoleva tuubi kaasa võtta. Hiljemalt kell ühekaksa hommikul ootasin vihast kõnet oma mehelt teemal kuidas ta nüüd laste Miki Hiire pildiga supermagusat hambapastat kasutama peab. Ma kirjutan seda üle 48 tunni hiljem tagasi kodus olles. Hambapastatemalist kõnet ma ei saanudki. Jah, võite selle kohta järeldusi tegema hakata.

Meie endine personalijuht oli samas laevas. Ta töötab nüüd farmaatsiasektoris. Keegi küsis, milliseid tablette ta meile soovitaks. Ta võttis kotist roosa karbikese kirjaga Sinu elupäästja. Karbis oli tablet Xanax`it. Neli inimest seltskonnast teadis, mis on Xanax. Jah, võite selle kohta järeldusi tegema hakata.
Küsisin meie endiselt personalijuhilt, kas sellist asja võib üldse üle piiri viia.
„Aga miks mitte? See ei ole ju narkootikum!“ imestas tema.
See ei ole narkootikum sobiks hästi farmaatsiatööstuse palgal olevate inimeste mantraks, mida kogu apteegis müügil oleva kraami kohta korrata kõlbab.

Helsingi messikeskuses uuris registratuuritöötaja, kas see on mul esimene kord Nordic Business Forum`il. Ma vastasin, et on küll. Tema uuris, kas ma olen ka põnevil. Ütlesin, et natuke ikka. Siis tahtis ta teada, kas tohib ettevõtte nime mu nimesildil lühendada.
„Pole probleemi,“ vastasin mina.
Ma olin ainus, meie firma kaheksast inimesest, kelle nimesildile ettevõtte täisnime ei trükitud. Kas selle kohta võiks järeldusi tegema hakata? Pole õrna aimugi.

Istekohad olid meil rotisektoris, aga pole hullu. Odavast sektorist saime kiirelt sisse ja välja liikuda ja tundus kuidagi rahulikum olevat, kui kallimas
Meeldejäävamaid tsitaate ja inspireerivamaid hetki ürituselt:

John C. Maxwell: Kui Sa tunned end tipus üksildasena, ei ole sa juht. Sa oled mägironija.
Tema esinemist vaadates pole muud ütelda, et kui sa seda karismaatiliselt teed, on tegelikult ükskõik, mida sa räägid. Kui su jutu sees ka mõte on, kasvab ettekande väärtus veelgi.

The Huffington Posti peatoimetaja Arianna Huffington rääkis, kuidas ta puhkuselt nii tagasi tuleb, et tema meilboksis ühtegi lugemata kirja pole. Tema out of office teade ütleb umbes nii: Arianna läks puhkusele ja tuleb tagasi [sisesta kuupäev]. Kui Su kiri on tähtis, saada see [tema asendaja nimi, ametinimetus, kontakt]. Sinu pregune kiri kustutatakse lugemata.
Värskendav, kas pole? Minu elus on olnud aegu, mil sain keskmiselt sada tööalast meili päevas...
Keith J. Cunningham: Kui Sa tagas teada, mis juhtus AtlaVista`ga, võid sa seda googeldada.

Ben Bernanke sellest, miks tuleb statistiliste andmetega alati hoolikalt ümber käia: Kui Sa paned ühe käe jääplokile ja teise pliidile, on Su kätel keskmiselt okei.

Björn Wahlroos rääkis, kuidas 16. sajandil kasutusele võetud hõbeda maardlad Euroopas hõbeda hinna alla tõid. Huvitav, kas 20. ja 21. maailma sündinud miljoneid hiinlaseid saaks seostada sellega, miks me Eestis saame vähem palka, kui meile meeldiks?

Endine Apple`i võtmetöötaja Guy Kawasaki tegi Macintosh`i eduloo põhjal üldistuse, et pole põhjust paanikaks, kui su toodet hakkab tarbima mitte algselt planeeritud sihtgrupp. Siin ma tahaks natuke vastu vaielda. Mõnikord tuleks siiski muretseda, kui see juhtub. Mõni tund enne Guy ettekannet jagas üks mu tuttavatest Facebook`is pildi naisest haigla ooteruumis, kes oli juuksevahu asemel Makroflex`i pudeli võtnud.

 

Tagasi alguse juurde. Foorumi avas Landfill Harmonics. Need on noored, kes elavad slummis ja mängivad prügist valmistatud pillidel. Rohkem pole vaja midagi ütelda.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar