2015/07/21

Hetk päevas

Täna vaatasin seoses ühe tööl üles kerkinud probleemiga erinevate ettevõtete kodulehekülgedelt, milliseid säilitamistingimusi tootjad teatud tootegrupi toitudele annavad ning kuidas internetis tooteinfot esitavad. Silma jäi ühe regioonis asuva pagari- ja kondiitritööstuse kook nimega Ene. Meil on sellel nädalal osakonnas enamik inimesi puhkusel ja nii oleme ainult ühe kolleegiga kahekesi hetkel toas. Tema nimi on ka Ene. Ütlesin üle laua Enele, et näed, sinu nimeline kook on olemas. Ene ei saanud ka kohe teisiti, kui tegi internetis vastava lehe lahti ja uuris, mis koogiga tegu võiks olla. Kollase tarretisega vahukoorekook on.

Tegime natuke aega rahulikult tööd edasi. Siis ei suutnud ma kiusatusele vastu panna, võtsin telefoni ja helistasin seda kooki tootva ettevõtte tehnoloogi numbril. Tutvustasin ennast, et firma see ja see kvaliteediosakonnast, aga täna ühe isiklikust uudishimust ajendatud mittetööalase küsimusega: "Milline võiks olla koogi Ene nimelugu?"

Hääl teiselpool telefoni hakkas naerma ja ütles, et see olevat ühe nende endise töötaja nimi. Neil oli koos istunud mingi tootearenduskomisjonilaadne koosolek või asi. Uuele koogile oli nime vaja. Alguses taheti panna selle inimese nime, kes koogi sünniloo eest nagu rohkem vastutav oli. See ei tahtnud nii ja keeldus otsustavalt. Tekkis väike arutelu, et kuidas siis nüüd edasi. Selle katkestas üks asjaga mitte eriti seotud inimene, kes arvas, et hea küll, lõpetame selle pulli ja võite minu nime panna, kui see nii suur probleem on. Nii sündiski kook Ene.

Pärast naersin oma Enega, kuidas iga väike asi siin maailmas võib oma loo jutustada, kui kuulamiseks viitsimist on.

Kook Ene. Ma ei tea, kas hea või halb, aga kui poes näen, siis kiusatus katsetada on küll. Parem proovida ja pettuda, kui üldse mitte proovida.
Allikas: http://www.saareleib.ee/index.php?page=35&action=show_product_details&product_id=90&group_id=16

Tegu ei ole sponsoreeritud postitusega.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar