2015/06/21

Päevapildid (rott on tagasi!)

Hommikul võtsin kätte ja sõitsin ilusa ilma puhul natuke Tallinna lähedal looduskaunites kohtades ringi. Muu hulgas jalutasin Madise kirikaias ja seal lähedal kalmistul. Mõlemad on väga ilusad, kirik lausa merevaatega ja puha. Kalmistu väravas jäi silma A4-formaadis teade Padise vallavalitsuselt, mille lühikokkuvõte võiks kõlada umbes, et ärge palun matke oma laipu salaja meie kalmistule.

Kalmistu ei ole registreerimata surnute peitmise koht
 
Osutub, et neil on varem salaja maetud surnutega probleeme olnud. Mulle meeldiks mõelda, et need asjad on juhtunud teadmatusest, mitte tahtlikult. Viimasel juhul oleks see ikka paras ülbus küll proovida kedagi salaja surnuaeda ära sokutama.

Õhtul pidin tõdema, et ülbusest siin maailmas juba puudu ei tule. Mind pikalt terroriseerinud ja siis mõnda aega madalat profiili hoidnud rott on tagasi. Selle tõpra esmane tutvustus sai omal ajal tehtud siin: http://alleykass.blogspot.com/2014/12/rott-ja-roppused.html.Hoolimata sellest, et me terve perega häälekalt tema toimetamisele paari meetri kaugusel kaasa elasime, nokkis tema samal ajal külma rahuga päeval väljas einestamiste käigus terrassilaudadele pudenenud pea nähtamatuid raasukesi kokku. Iga natukese aja tagant vaatas meile veel ülbelt oma pruunide silmadega otsa ja tegutses edasi. Esimene mõte oli ämmalt-äialt kiiremas korras rotilõksupuur tuua, aga minu noorem laps on sellest tõprast pöörases vaimustuses. Raasukesed said terrassilt juba veerand tundi tagasi otsa ja rott läks oma pessa ära, aga tema koputab ikka aknale ja nõuab: "Tooge rott tagasi! Anna saba! Anna tibu!"
Ohjah.

2 kommentaari:

  1. Palju head tervisi ja häid pühi sulle Allikene ja kogu perele. Kodurotti hoidke nagu silmatera ja paremad palad jagage temaga. Alustassile valage tilk shampust Reinu jaoks, temagi on ju Eesti Vabariigi alam ja kodanik.

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Rotiga on keerulisemad lood, kui esmapilgul vaadates paistab. See sellesuvine tegelane on siiski uustulnuk. Kuigi sama ülbe, on ta kaks korda väiksem, kui meie endine püsielanik. Tundub, et meie vana terrassialune koduloom on siiski rotitaevasse läinud peale pikka ja õnnelikku rotielu. Uus rott on selle eest ka suguvõsa kaasa toonud. Asi hakkab vaikselt Naksitrallide multifilmi meenutama.

      Kustuta